Nietypowe przypadłości zdrowotne

przez | 26 lipca 2021
Lunatykowanie jest zjawiskiem chorobowym, które wciąż rodzi pewne żywe spory. Dla wielu jest to jedynie niegroźna przypadłość, dla innych jednak duży problem ze zdrowiem. Jest to dolegliwość, która może dotykać zarówno dorosłych jak również małe dzieci.

Jeśli chodzi o lunatykowanie (link do artykułu) nie ma większego znaczenia, w jakim wieku jesteśmy. Objawy mogą towarzyszyć nam całe życie lub możemy z nich kolokwialnie mówiąc wyrosnąć. Wszystko jest zależne od indywidualnego przypadku. Oficjalnie lunatyzm, czyli a więc somnambulizm jest uznawany za jednostkę chorobową. International Statistical Classification of Diseases and Related Health Problem klasyfikuję ją w grupie zaburzeń psychicznych a także zaburzeniach zachowania. Jak wynika z danych statystycznych przynajmniej dziesięć proc. ludzkiej populacji co najmniej jeden raz w życiu miało takie zaburzenia. Póki co nie znaleziono jeszcze skutecznej metody na poradzenie sobie z tą chorobą.

Uprzedź grypę!

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Kaszel suchy (źródło artykułu) pojawia się przede wszystkim w pierwszym stadium choroby. Cechuje się on tym, że w bardzo wielu przypadkach dość mocno nam dokucza, z racji tego, że jest on wyjątkowo nieprzyjemny. Przez niego bardzo trudno jest spać oraz swobodnie oddychać. Towarzyszy on konsekwencji wirusowej bądź bakteryjnej. Bywa także tak, że jest symptomem tego, że cierpimy na jakąś alergię. Jest mówiąc krótko najprostszą reakcją obronną na to, co zachodzi w naszym organizmie. Suchy kaszel może być też objawem tego, że mamy duże problemy z krążeniem i nie wolno tego zbyt lekceważyć.

Co na suchy kaszel? Oczywiście trzeba się skonsultować z lekarzem, jeśli kaszel nie zniknie samoistnie w czasie kilku dni od pierwszego pojawianie się. W domowych warunkach dobrze będzie jeżeli wdrożymy klasyczne środki wykrztuśne, które odpowiedzialne będą za pozbycie się niepożądanej wydzieliny dróg oddechowych. W zasadzie sprawdzają się one w głównej mierze przy kaszlu mokrym, ale w także powinny poradzić sobie z suchym kaszlem.

Bardzo dobrym rozwiązaniem będą również pastylki do ssania, które powodują, że śluzówka jest prawidłowo nawilżona. Typowo domowym sposobem, który jest skuteczny jest syrop cebulowy jak również ciepłe mleko z odrobiną czosnku oraz masła.