Nieporozumienia w małżeństwie. Jak sobie z tym radzić?

przez | 9 lipca 2021
Istnieją takie sytuacje, że spotykają się dwie kobiety, a jedynym tematem ich wywodów są relacje z ich partnerami. Tak samo prezentuje się scena, kiedy ma spotkanie dwóch facetów i żalą się na pewne małżeńskie słabości.

zakochani

Autor: nattu
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego dnia na mieście można zauważyć dyskutujących ze sobą ludzi, którzy być może właśnie o tych sprawach dyskutują. A jeśli zawierzyć badaniom tego typu rozmów może być nawet więcej, bo jest coraz więcej rozwodów. A może właśnie brak jest tego typu szczerych rozmów, więc ludzie nazbyt porywczo decydują się na rozwód? A co jeśli przyjaciel lub znajoma nie są w stanie należycie pomóc? Co powiecie w takim wypadku na terapię małżeńską?

Terapia małżeńska to wspólna praca pary małżeńskiej nad odbudowaniem lub stworzeniem na nowo zgodnej, normalnej, sprawdzonej i zdrowej relacji. W czasie tego typu terapii najistotniejsze jest zaakceptowanie przyczyn złych relacji w związku. Równie kluczowe jest wzbogacenie małżonków (lub partnerów) w potrzebne narzędzia, jakie wspomogą rozwiązać dawne, jak i bieżące problemy.

psycholog

Źródło: flickr.com

To prawda, iż jeden z partnerów pragnie rozpocząć terapię choćby zaraz, a drugi nie chce o tym w ogóle myśleć.

Zainteresował Cię taki tekst? Kliknij i sprawdź centrum dentystyczne płock teraz, tutaj jest coś, co najprawdopodobniej również Ci się spodoba.

Zwyczajnie, nie dostrzega on problemu i nie pojmuje dlaczego miałby się decydować na tego typu konsultację. Niekiedy pokutuje także pewność, iż skoro musimy pójść do psychologa czy psychiatry, to coś jest z nami nie tak… To oczywiście bzdura i stereotypy. Co jednak można zdziałać w takim wypadku? Czy można zacząć terapię par w pojedynkę?

Zdecydowanie tak, możemy, bo warto mieć na uwadze, iż zmiana po jednej ze stron jest w stanie wywołać odmianę także i po drugiej. Dzieje się to w ten sposób, że skoro zaczynamy zmieniać sposób postępowania to łamiemy pewien mechanizm, który doprowadzał do kłótni. Partner wystawiony na taką próbę również zaczyna się powoli zmieniać ((poznaj dodatkowe informacje)). To sprawia, że zmienia się nasz sposób reagowania na działanie partnera, przez co on także zastosowuje korekty do swojego postępowania.

Zaintrygował Cię taki tekst? To super, jednak kliknij ten odnośnik, gdyż oprócz tego mamy również inny podobny materiał, który warto zobaczyć również (http://www.vetan.wroclaw.pl/szkolenia/poprzednie-edycje).

Powoli, lecz jednak zaczyna do niego docierać, że nie jest on do końca okej. Warto tak więc spróbować choćby od siebie, bo to przynosi rezultaty. Może po jakimś czasie nasz partner także będzie chciał skorzystać ze specjalistycznych usług, kiedy zacznie do niego docierać sygnał wysyłany od nas?