Nie daj się początkowym symptomom depresji, wiedz jak z nią wygrać. Sprawdź, co jesteś w stanie zrobić

przez | 9 lipca 2021
Jak jest piękne lato to nie narzekamy na nadmiar słońca, gorzej jak przychodzi okres jesienno-zimowy, ponieważ wtedy rozpoczyna się powolny spadek nastroju. Czasami nie jest powolny tylko leci na łeb na szyję, podobnie jak ciśnienie atmosferyczne. Pogrążamy się więc w przygnębienie, w coraz większą niechęć do wszystkiego, na żadną aktywność nie mam ochoty, a życie objawia nam się coraz bardziej jako cierpienie.

smutek

Autor: Oliver Vogler
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli aż do tego dojdzie, to musimy się zastanowić czy nie doświadczamy początkowych oznak depresji. Ta nieprzyjemna choroba dotyka coraz więcej osób i jest niezwykle groźna dla zdrowia, a również i życia. Nierzadko osoby z głęboką depresją popełniają samobójstwo. Oczywiście, już takie skrajne przypadki występują znacznie rzadziej niż delikatna odmiana depresji, mimo to warto szybko zauważyć jej pierwsze symptomy, żeby można było właściwie działać. Z drugiej strony powinniśmy pamiętać, że normalne oznaki przygnębienia to coś zwyczajnego. Zamiast je tłumić warto je akceptować. Trudno jednocześnie obecnie zgadzać się na smutek, ponieważ wszędzie mamy być szczęśliwi, “happy”, jak śpiewa popularny artysta Pharell Williams. Pamiętajmy więc, że każdy z nas doświadcza przygnębienia i nie jest od razu objaw depresji.

Jak więc odróżnić zwyczajny smutek od pierwszych oznak depresji? To proste. Depresja uniemożliwia codzienne funkcjonowanie, to oznacza, że nie mamy siły do żadnych czynności, nie potrafimy podnieść się z łóżka i są to objawy jak najbardziej somatyczne. Depresja “boli”, jesteśmy w stanie tak to wyrazić obrazowo, a dotknięty nią człowiek odsuwa się od swojego dotychczasowego życia, a nawet przestaje wychodzić z domu. Jak walczyć z depresją? Do łagodnych odmian najlepiej stosować naturalne sposoby. Idealnie działa specjalna lampa, jak niedobór światła jest tak znaczny, że mamy wszystkiego dosyć.

Leczenie depresji światłem jest wspaniałym sposobem na polepszenie humoru i już parę takich naświetleń zapewnia ciekawe wyniki (tu oferta).

Czy masz chęć dowiedzieć się czegokolwiek świeżego na przedstawiany wątek? Jeżeli tak, to świetnie, gdyż ta oryginalna strona zapewne również Cię zafascynuje.

W przypadku jednak, kiedy jest bardzo niedobrze najlepiej zgłosić się do psychologa albo psychiatry. Być może przez pewien okres będziemy musieli uczęszczać na psychoterapię i aplikować jednocześnie odpowiednie lekarstwa. W okresie takiej terapii wielu lekarzy zaleca aktywność dodatkową, czyli zmuszanie się do biegania czy chodzenia i właśnie leczenie depresji specjalną lampą.