Nie bójmy się wizyty u seksuologa

przez | 9 lipca 2021
Seksuolog to dla wielu charakterystyczny zawód, podobnie jak sam sfera intymna to zwykle temat tabu. W społeczeństwie, w którym żyjemy ta sfera jest po prostu wysoce osobista, więc dość opornie dyskutujemy o tym otwarcie. występują jednakowoż okoliczności, kiedy należy otworzyć usta i począć wysławiać. tym chwilą jest oczywiście wizyta u seksuologa, przed którym powinno się otworzyć i powiedzieć o własnych intymnych utrudnieniach.

łózko

Autor: Hungarian Snow
Źródło: http://www.flickr.com
Co by tu dużo nie mówić, seksuolog obok psychiatry czy psychologa, to najmocniej nieosiągalny dla wielu lekarzem – nieprzystępny z powodu intymnej blokady.

Jeśli rozważana problematyka okazała się dla Ciebie ważna i masz chęć ją przestudiować także pod innym kątem, sprawdź więcej znajdziesz tu (https://www.rehabilitacje.org/rentgen-1) – ona też ją omawia.

Wielu z nas nawet, jeśli posiada bolączki istoty seksualnej nie zgłosi się do niego, gdyż to „takie dziwne, i w ogóle, że rozmowa będzie o seksie, to nie, nie nie ma mowy… Zapominamy przy tym, iż seksuolog to po zwykły doktor, dla którego rozmowy o naszych dolegliwościach to chleb powszedni. Dla niego sfera seksualna to po prostu domena wiedzy i praktyki, po jakiej się porusza.

Dla nielicznych seksuolog Wrocław może być nieosiągalny również z odmiennego powodu. W malutkich miastach takiego typu doktor to wyjątek, choć co prawda, pomału się to zmienia. Z innej strony mniejsza mieścina to nie aglomeracja, niczym Wrocław lub Warszawa, tam jeśli udamy się na wizytę finansowaną przez NFZ możemy liczyć, że pół będzie o nas plotkować. Po prostu w tego typu miejscach nie ma za dużo ośrodków z tego typu fachowcami i powiedzmy, że otrzymujemy wezwanie do jednej z nich, w której spotkamy sąsiada. Pytania pewne, a nawet jeśli nie, to plotki i podejrzenia, bo „po co mu ten seksuolog, pewnie ma nałożnicę”.

No tak, zawsze można pójść prywatnie, mieszkaniec podwrocławskiej mieściny hipotetycznie może wybrać się do seksuologa we Wrocławiu, a ten mieszkający pod Krakowem do Krakowa… Wszystko elegancko, lecz prywatne wizyty słono kosztują, a kiedy dodamy koszt dotarcia do takiego miasta, to finansowe obciążenie jednocześnie zdecydowaniej wzrośnie. Reasumując, takiego typu prywatne wizyty istnieją dla osób, którzy mogą sobie na to zezwolić, dla reszty pozostaje poszukać jak najlepszej państwowej wizyty. Pozostaje też dla nich nie zrażanie się osobami, którzy nie rozumieją, że seksuolog – więcej na tej stronie – to zwyczajny lekarz! Na szczęście tego typu świadomość z wolna się zmienia, i podobnie, jak coraz większa liczba osób rozumie, że psychiatra i seksuolog to taka sama lecznicza specjalizacja, jak każda inna.