Na czym polega zabieg wazektomii, komu jest wskazany i kto może się jej poddawać?

przez | 9 lipca 2021
Jedną z najpopularniejszych form antykoncepcji jest męski odpowiednik podwiązania jajowodów przeprowadzany u kobiet. Metoda ta jest mylnie kojarzona z kastracją, gdyż w odróżnieniu od niej, skutki zrealizowania zabiegu wazektomii są zazwyczaj odwracalnie.

wazektomia

Autor: Katherine Lim
Źródło: http://www.flickr.com
internecie
Metodę tę wybierają panowie, którzy z różnych względów nie powinni albo nie mogliby już posiadać własnych dzieci. Trzeba również zaznaczyć, że wazektomia zalicza się do bezpiecznych procedur antykoncepcji. To urologiczny oraz mikrochirurgiczny zabieg, który opiera się na przecięciu nasieniowodów. Powoduje to zakłócenie przekazywania plemników. Najczęściej wazektomię przeprowadza się bez zastosowania skalpela przy zastosowaniu pojedynczych nakłuć. Opisywany zabieg przebiega przy znieczuleniu miejscowym, z tego też powodu w powszechnej opinii uważany jest za zabieg niebolesny.

Jeżeli omawiany materiał Cię zainteresował, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł (http://www.sklep.sport-max.pl/pol_m_Kategorie_Weglowodany_Carbo-2385.html), który przedstawia podobne tematy.

W czasie jego wykonywania nasieniowód jest nakłuty albo nacięty, by potem nałożone były wykonane z tytanu klipsy. Odległość pomiędzy takimi klipsami wynosi tylko parę minimetrów. Najistotniejszą częścią tej operacji jest wycięcie kilkumilimetrowego fragmentu nasieniowodu oraz wykonanie tzw. mikrokoagulacji ujść kanałów.

Finalną decyzję o poddaniu się operacji należy dokładnie przeanalizować. W najmniejszym przypadku nie powinno się jej podejmować w sytuacji kryzysowej albo stresowej, czyli m.in. takiej jak dolegliwość, kłopoty finansowe lub narodziny potomstwa. Przed samym zabiegiem koniecznie trzeba przeprowadzić morfologię krwi i antygenu HBS.

Ten przedstawiany artykuł jest niesamowicie zajmujący? Więc patrz szczegóły (https://ratynscystomatologia.pl/protetyka-warszawa/), aby przeczytać jeszcze większą ilość faktów na opisywany temat.

Komplikacje po wykonaniu operacji są stosunkowo rzadkie, gdyż wazektomia jest leczeniem uznanym za bezpieczny. Jakiekolwiek kłopoty mogą dotyczyć jedynie kilku procent mężczyzn.

Problemy te mogą występować bezpośrednio po wykonaniu operacji lub po dłuższym okresie czasu. Trzeba powstrzymać się od współżycia seksualnego, aż do chwili zagojenia się ran. Może to zająć od paru dni do ok. 2 tygodni.