Na czym leżeć?

przez | 9 lipca 2021
Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Dopasowanie materaca wcale nie należy do łatwych. Piankowy, za kilkaset złotych – na co się zdecydować? Tak naprawdę nie musimy inwestować w materac (zobacz magnat materace) na resztę życia.

Nie da się zdrowo i energicznie działać każdego dnia, jeśli nie zadbamy o wygodny sen. Wybierając materac, pamiętajmy, że ideał jest kwestią osobniczą. Niektórzy wymagają elastycznego posłania, pozostali relaksują się tylko na twardym. Stąd też przychodzi na myśl tylko jedna koncepcja: materac powinien być indywidualnie dopasowany.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Materace i ich rodzaje
Do niedawna większość materacy posiadała w swoim wnętrzu sprężyny. Teraz to tanie podejście, dlatego że materac sprężynowy ma pewne usterki, bo sprężyny są w nim połączone. Jeśli śpią na nim np.

Ciekawią Cię przedstawione przez nas treści? Niezwykle nas to raduje. Zapraszamy więc na następny interesujący artykuł (https://www.vivamedica.pl/uslugi/rehabilitacja/), który umieściliśmy pod wskazanym linkiem.

małżonkowie, czują ruchy po drugiej stronie łóżka. Z tego powodu właśnie popularnością cieszą się materace kieszeniowe. W tym przypadku każda sprężyna jest osobno zapakowana w tzw. kieszonki. Dzięki temu materac jest mniej miękki i jest bardziej stabilny.

Dzisiaj jednak bardzo często kupuje się materace z pianek i wkładów żelowych. Każdy może wybrać zimną piankę, która jest tańsza, ale też sprężysta oraz doskonale broni się przed wilgocią. W sprzedaży jest również inna: leniwa pianka, przystosowująca się do nacisku ciała i zależy od temperatury. Takie pomysły stosowane są też w przypadku materacy kieszeniowych. Na sprężynach jest zwykle warstwa odpowiednich pianek.

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Najdroższe materace są przede wszystkim z lateksu. Oczywiście te tez można wybrać w kieszeniowej opcji, więc produkcja sprężyn kwitnie.

Dobór materaca
Materac powinien być perfekcyjnie dobrany do wagi i wzrostu. Firmy produkujące materace zaznaczają dla kogo zaprojektowany jest wybrany model. Nie bez znaczenia jest również dobrze wybrane łóżko. Stelaż ma wydłużyć życie materaca, należycie go wentylując i nie odkształcając. Najlepsze są stelaże o drewnianych listwach giętych, ważny jest szeroki rozstaw.

Najważniejsza jest raczej jakość materaca, cena już mniej. Materac kieszeniowy z siedmioma strefami, z warstwą kokosa to koszt około 400 złotych – oczywiście cena zależy od wielkości. Nie ma potrzeby więc wstawiać materaca za kilka tysięcy, żeby spać w komfortowych warunkach.