Modele okularów – sprawdź, które są odpowiednie dla ciebie

przez | 9 lipca 2021
Jeżeli dopiero idziesz do okulisty, powinieneś orientować się, że nie ma jednego rodzaju okularów. O ile oprawki dobierasz samodzielnie, zależnie od osobistych upodobań oraz możliwości finansowych, o tyle szkła dostosowane są do konkretnej wady wzroku. Co trzeba o nich wiedzieć?

okulary

Autor: Kathy Sunderman
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności wyróżniamy soczewki dla osób krótkowzrocznych i dalekowzrocznych. To dwa główne typy, jednak niekiedy o wiele korzystniejszym wyjściem są okulary – http://www.rajsoczewek.pl/okulary-przeciwsloneczne/solano – progresywne. Czym się cechują? To okulary, po jakie przeważnie sięgają osoby po 40 roku życia – można w nich zarówno znakomicie widzieć punkty położone w oddali, jak również czytać książkę, do czego stworzone są ich dolne fragmenty. Niektórzy muszą uczyć się ich używania, albowiem początkowo może się wydawać, że obszar, na który patrzymy, ucieka. Jednakże nauka nie trwa dłużej niż 14 dni. Jeżeli jednak nie potrzebujemy takiego rozwiązania, gdyż obraz jest mglisty tylko wtedy, gdy próbujemy zobaczyć coś z bliska, możemy wybrać po prostu okulary (http://rajsoczewek.pl/ray-ban) do czytania – okulary do czytania. Dzięki nim znowu normalnie przeczytasz wiadomość w komórce czy skończysz ulubioną książkę, bez konieczności podsuwania jej coraz bliżej. Zaczniesz z powrotem normalnie żyć.

Poza okularami do czytania wyróżnia się również okulary do komputera, które ochraniają oczy przed nadmiernym przemęczeniem. W przypadku, gdy nasza wada jest znaczna i nie możemy obejść się bez szkieł, dobrze jest kupić okulary przeciwsłoneczne z właściwą dla siebie mocą optyczną – . Nie tylko zabezpieczają oczy przed słońcem i szkodliwym promieniowaniem UV, ale także umożliwiają

okulary

Autor: Nicole Kasper
Źródło: http://www.flickr.com

nieustannie cieszyć się doskonałą ostrością widzenia. Niestety nie dla każdego są przeznaczone, głównie ze względu zbyt dużej panoramiczności noszonych okularów, zatem należy skontaktować się z gabinetem optycznym, w którym zamawiamy swoje szkła oraz zdobyć więcej informacji.

Przedstawione wskazówki niewątpliwie pomogą w wyborze odpowiednich szkieł dla siebie. Nie zapominaj, iż w celu otrzymania szczegółów i profesjonalnej wiedzy najlepiej jest iść do okulisty, który zbada twój wzrok oraz wypisze stosowną receptę. Powinniśmy zadbać o swoje oczy, aby dobrze służyły nam przez całe życie, jak również nie sprawiały trudności, z którymi ciężej będzie sobie poradzić.