Męska płodność. Jak to sprawdzić?

przez | 9 lipca 2021
Z plemnikami nie ma żartów, dokładnie dwadzieścia milionów powinno być w prawidłowej porcji męskiego nasienia. To właśnie od tego, czy ta ilość jest prawidłowa, jest realne zapłodnienie komórki jajowej. Jeśli jest inaczej, istnieją z tym kłopoty, to należy zbadać nasienie. Jak to zrobić?

Kobieta w ciąży

Autor: baby-shower.pl
Źródło: baby-shower.pl
Metoda jest łatwa i nie musimy się tym stresować. Najistotniejsze to jednakże mieć pojęcie od czego zacząć. Pierwsze co musimy zrobić to kupi test na płodność. Nie jest właściwie ważne, czy test będziemy wykonywać w domu czy u lekarza, nieodzowne są pewne przygotowania. Kilka dni przed testem musimy zapomnieć o uprawianiu seksu, jeśli zaś przechodziłeś jakąś chorobę lub leczenie, powinieneś poczekać kilka tygodni. Musisz też mieć na uwadze, iż są czynniki, jakie obniżają|pogarszają jakość nasienia. Najważniejsze z nich to palenie papierosów i nadużywanie alkoholu, źle na nasienie wpływa też przegrzewanie jąder (testy na płodność więcej informacji).

Nimowlak

Autor: Mirra Photography (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli pragniesz nieodzownie wykonać taki test test nietolerancji pokarmowej w domu, masz tego typu ewentualność.

Jeśli zainteresował Cię taki artykuł, poznaj dodatkowe wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam chirurgia szczękowo twarzowa wrocław, znajdziesz tu podobne wiadomości.

Dostępne są testy płodności dla mężczyzn do domowego użytku. Nie musisz mieć recepty, kupisz go w każdej aptece. Na jego zestaw składają się pojemniczek na spermę, roztwór testujący, tester oraz zakraplacz. Zasada działania to wykorzystanie specjalnego roztworu, który barwi plemniki. Im jest ich więcej w spermie, tym bardziej intensywne zabarwienie. Uzyskany kolor powinniśmy porównać z wzorcami, jakie odnajdziemy na dołączonym do zestawu testerze. Koszt takiego testera to około dwieście złotych, lecz składa się on na dwa osobne zestawy do wykonania koniecznych prób.

Test domowy działa całkiem przyzwoicie, daje wiedzę na temat płodności, jednocześnie nie jest diagnostyczny. Istotne jest bowiem nie tylko jak dużo plemników znajduje się w nasieniu, ale również ich jakość, czyli jaką posiadają budowę czy ruchliwość. Takiego czegoś normalnym domowym testem nie zbadamy. Jeśli pragniemy naprawdę się dowiedzieć, co jest nie tak z płodnością, najlepiej skorzystać z pomocy doktora (przeczytaj na stronie na Najlepiej zgłosić się do poradni andrologicznej albo kliniki niepłodności. Lekarzami, którzy trudnią się najczęściej zagadnieniem płodności są ginekolodzy, tak więc ginekolog Twojej partnerki najprawdopodobniej polecić odpowiednią klinikę, w jakiej przeprowadza się specjalistyczne testy płodności. Po tego typu fachowym teście będziesz wiedział już najważniejsze kwestie, a wszelkie wątpliwości rozwieje lekarz, który w takim badaniu dostrzeże to, to co laik pewnie przeoczy.