Lekarstwo wspierający kurację odgniaty

przez | 9 lipca 2021
Liczne grono kobiet na całym globie narzeka na niedogodną i uciążliwą dolegliwość, czyli na odciski. Tworzą się one na wskutek nieodpowiedniej pielęgnacji stóp oraz niewłaściwie dopasowanego obuwia. Mechanizm ich pojawiania się jest prosty. Są one skutkiem ciągłego nacisku lub tarcia. W trakcie takiego procesu skóra dla ochrony wytwarza tak zwane komórki warstwy rogowej, które nie ulegają złuszczaniu, a nie usuwane powodują nieestetyczny wygląd oraz często uporczywy ból. Z tego powodu podczas zakupu butów trzeba wziąć pod uwagę jego komfort i dostosowany do stopy, nie one być przyczyną obtarć i ran. Natomiast jeżeli już je zauważymy należy zatroszczyć się o odpowiednią profilaktykę.

stopy

Autor: www.niedajmysie.pl
Źródło: www.niedajmysie.pl
Wyróżnić możemy dwa rodzaje odcisków, są to nagniotki i modzele. Te pierwsze powstają na wskutek noszenia przesadnie ciasnych butów lub pozostałych kłopotliwych elementów i uwydatniają się w szczególności na palcach bądź również pomiędzy nimi. Drugi typ odcisków jest o wiele bardziej uciążliwy i trudny do pozbycia się. Modzele z kolei pojawiają się na podeszwie stopy, na pięcie albo paluchu, a są następstwem przeciążenia lub asymetrycznego obciążenia stopy. Z reguły są znacznie twardsze od nagniotków, nie posiadają rdzenia i charakteryzuje je ciemnożółty kolor.

Aby nie doprowadzić do ich pojawiania się warto zatroszczyć się o nabycie wygodnego obuwia, stosować talk do stóp a także odpowiednio je nawilżać. Aczkolwiek zazwyczaj, niejednokrotnie pomimo wielu starań mogą powstać na nowo i co wtedy? Istnieje wiele profesjonalnych kremów, plastrów oraz preparatów na odciski, ale niejednokrotnie ich cena jest wysoka, dlatego warto wypróbować domowe sposoby. Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na kosztowne kosmetyki do stóp wystarczy pomyśleć o własnym lekarstwie na odciski.

Jeżeli chcesz obejrzeć coś faktycznie niecodziennego? Nie ma najmniejszego problemu – spójrz na to (https://www.rehafit.org/zespol-de-quervaina-fizjoterapia/) a satysfakcja będzie zapewnione.

Istnieje kilka metod, które pomogą uporać się z tą nieprzyjemną bolączką (interesujący wpis).

Tekst przedstawiający tego rodzaju problematykę jest niezwykle dogłębny, ale warto poznać to pod innym kątem. My zalecamy to źródło.

/J]

stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Jednym z takich sposobów jest okład z cebuli. Wystarczy, że pokrojone części zalejesz octem i odstawisz na godzinę. Po tym okresie zrób okład na schorowane miejsce, zawiń bandażem i pozostaw na 9 godzin. Kolejnym pomysłem jest okład z cytryny, której część przykłada się na odcisk przez około godzinę. Aspiryna również zaskoczy cię pozytywnie. Wystarczy rozpuścić 2 tabletki w zapelnionej szklance wody i z przygotowanego płyny wykonać okład, który należy zawinąć folią spożywczą i poczekać 15 minut.

To tylko kilka z wielu przykładów, które pozwolą pozbyć się odcisków, lecz warto pamiętać, że lubią one wracać. W takiej sytuacji warto jednak udać się do lekarza i poprosić o profesjonalny preparat do ich zlikwidowania.