Laserowe operacje oczu

przez | 9 lipca 2021
Jeżeli zauważamy coraz większe problemy z widzeniem w momencie czytania lub oglądania telewizji, a kierowanie autem sprawia nam nie lada trudności – może to znaczyć, że chorujemy na zaćmę, czyli częściowe lub całkowite zmętnienie soczewki oka.
Głównym symptomem zaćmy jest trwające etapami zanikanie ostrości widzenia. W ten sposób dochodzi do zmętnienia soczewki oka.

okulista

Autor: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo,że medycyna z każdym dniem idzie coraz bardziej do przodu, nie istnieje żaden lek przeciwdziałający zaćmie, więc konieczna jest operacja. Znaczące jest, by klinika na którą się zdecydujemy pracowała na najlepszym jakościowo sprzęcie. Przeprowadźmy wywiad wśród przyjaciół, sprawdźmy strony klinik okulistycznych, które posiadają swoje strony w Internecie (wpisując w wyszukiwarce frazę leczenie (dentysta bielany warszawa) jaskry Warszawa), a na pewno odnajdziemy spełniającą nasze oczekiwania klinikę.

Nie ma co czekać, takie niesamowite okazje należy koniecznie wykorzystać, więc nie czekaj i zwyczajnie sprawdź kompletną ofertę (https://zdrowie-legionowo.pl/neurolog/).

Z prawidłowo wyszkoloną załogą, której będziemy mogli powierzyć to co mamy najcenniejsze – własne zdrowie.

Zabieg polega na usunięciu zmętniałych soczewek a następnie zastąpieniu ich syntetycznymi soczewkami (implantami), które zapewniają najwyższą jakość obrazu. Cały zabieg trwa tylko 10-20 min., jest bezbolesny i najczęściej przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Droga powrotu do zdrowia jest wyjątkowo szybka, a pacjent zwykle odzyskuje zupełną sprawność raptem kilka dni od przeprowadzonej operacji.

wzrok

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

A co gdy nasza wada wzroku jest do wyleczenia za pomocą okularów, ale czujemy dyskomfort nosząc je, ponieważ sądzimy, że komplikują wykonanie makijażu lub w uprawianiu sportu? Skutecznym wyjściem z tych dylematów może być operacja laserowa oczu. Podstawowa zaleta laserowej korekcji wad wzroku, to całkowita rezygnacja z okularów – – na tej stronie szczegołowe informacje. Zabieg jest bezbolesny i trwa kilka lub kilkanaście, a okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, co oznacza rychły powrót do wcześniej prowadzonego trybu życia.

Nikłe ryzyko powikłań i skutków ubocznych po zabiegu to również argument przemawiający za przeprowadzeniem operacji laserowej oczu. W laserowej korekcji wzroku komplikacje występują niebywale rzadko. Jedynie mały odsetek operowanych – poniżej 1% osób – potrzebuje leczenia uzupełniającego lub jego wzmożenia.