Laserowa korekta wzroku – dla kogo?

przez | 9 lipca 2021
Laserowa korekta wzroku to szansa na bezpowrotne rozstanie się z binoklami a także soczewkami. Coraz to więcej osób szuka więc możliwości pozbycia się upośledzeń wzroku, korzystając z rozwoju medycyny i współczesnych technologii.
Zanim jednakże podejmiemy decyzję, aby poddać się laserowej korekty wzroku, trzeba dowiedzieć się, na czym to polega i jak wygląda przebieg kwalifikacji jak też realizacji takowego zabiegu.

Laserowa korekcja wzroku jest to jedna z najnowocześniejszych jak też bezpiecznych metod korekcji wad wzroku (kliknij laserowa korekcja wzroku katowice) takich jak: krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. W czasie zabiegu za pomocą wiązki laserowej modeluje się rogówkę, zmieniając moc optyczną oczu. Zamiarem laserowej korekty wzroku będzie trwała korekcja wzroku (zajrzyj koniecznie). W mnogości przypadków wada jest zupełnie usuwana. Rekorekcje zdarzają się niezwykle rzadko. Wiele osób, jakie nie mogą lub nie chcą nosić szkieł, dzięki rozwijającej się chirurgii refrakcyjnej zyskuje szansę na lepszy komfort życia.

estee lauder

Autor: bargainmoose
Źródło: http://www.flickr.com
cena laserowej korekcji wzroku

Autor: Howard Lake
Źródło: http://www.flickr.com
Laserowa korekcja wzroku to zabieg dla pacjentów w wieku 18-55 lat, którzy mają dobry ogólny stan zdrowia i stabilną wadę wzroku. Newralgiczną kwestią w procesie kwalifikacji jest przeprowadzenie dokładnej oceny stanu oka oraz przeprowadzenie wywiadu medycznego. Na podstawie uzyskanych wyników badań i danych od pacjenta lekarz podejmuje decyzję o braku przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu lub skierowaniu pacjenta na ponadplanowe konsultacje do lekarza specjalisty.

Z zabiegu nie powinny skorzystać przede wszystkim pacjenci z postępującą wadą wzroku jak też chorobami oczu takimi jak: jaskra, stożek rogówki i zmiany w rogówce oka. Cena laserowej korekcji wzroku to 1800 zł. za jedno oko.