Kosmetoginekologia to specjalizacja chirurgii plastycznej, która jest coraz bardziej dostępna na polskim rynku.

przez | 9 lipca 2021
Aktualnie dorosłe kobiety mają większą świadomość swojego ciała i chcą dobrze się czuć i wyglądać w bez względu na wiek. Życie intymne to sfera, która ma duże znacznie jeśli chodzi o samoocenę, stąd wiele kobiet podejmuje decyzję o wizycie w renomowanej klinice w celu wykonania zabiegu narządów intymnych.
Kobiety zgłaszają się do chirurga plastycznego z różnych powodów. Zazwyczaj jednak ciało kobiety zmienia się po porodzie. Zwłaszcza po kilku więcej niż jednym porodzie naturalnym zdarza się, że mięśnie pochwy są poluźnione, co nierzadko negatywnie wpływa na jakość życia seksualnego. Chociaż wiele kobiet odczuwa tego typu dyskomfort, to jednakże niewiele z nich informuje o tym specjalistę.

zabieg

Autor: 593rd Sustainment Command (Expeditionary)
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem trzeba wiedzieć, że w większości przypadków jest to kwestia wykonania jednego zabiegu, czyli waginoplastyki. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że jest to standardowy zabieg inwazyjny, a zatem wykonywany pod znieczuleniem.
Nowoczesna ginekologia estetyczna oferuje pacjentkom również mniej inwazyjne zabiegi, możliwe dzięki nowoczesnym procedurom leczenia z zakresu ginekologii.

Jeśli masz chęć poznać dokładniej dane na prezentowany wątek, to zobacz tutaj proponowane informacje (https://cpp.pl/psychexpress/case-study/diagnoza-i-leczenie-seksuologiczne/), zawierające uzupełniające newsy.

Na przykład, aby uniknąć zastosowania skalpela, stosuje się lasera oraz kwasu hialuronowego. Renomowane kliniki ginekologiczne, zatrudniają sprawdzonych lekarzy z zakresu laseroterapii. Przy pomocy tej metody leczenia wykonuje się zabieg korekcji narządów intymnych, zarówno wad anatomicznych, jak i tych powstałych w wyniku ciężkich porodów naturalnych. Poprawianie wygląd narządów kobiecych oraz korekcja defektów poporodowych obecnie wykonuje się w prywatnych klinikach ginekologicznych (więcej o ginekologii plastycznej).

Na dzień dzisiejszy ginekologia estetyczna w tej dziedzinie ma wiele do zaoferowania osobom, które odczuwają potrzebę poprawy swojego stanu zdrowia. Niektóre zabiegi można przeprowadzić przy pomocy procedur mało inwazyjnych, jednak bywają defekty, które z kolei wymagają ingerencji chirurga. Zanim więc podejmiemy decyzję o wykonaniu wybranego zabiegu, trzeba skonsultować się z specjalistą w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, przeczytaj dodatkowe wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam, znajdziesz tutaj analogiczne wiadomości.

Opinia na temat stanu zdrowia pacjentki wydaje lekarz na podstawie wywiadu lekarskie oraz badania ginekologicznego. Rozważając na tego typu zbieg plastyczny, pamiętajmy, że najważniejsze jest nasze poczucie bezpieczeństwa i profesjonalizm lekarza, do którego się zgłaszamy z naszym problemem.