Kłopoty z oddawaniem moczu – czy można tym wygrać?

przez | 9 lipca 2021
Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem zdrowotny wielu Polaków. Niewiele schorzeń budzi w pacjentach uczucie zażenowania porównywalne z tym związanym z nietrzymaniem moczu. Niestety jest to dosyć nagminna dolegliwość, którą pacjenci utrzymują w sekrecie.

Tymczasem warto zdać sobie sprawę, że chorobę można skutecznie leczyć, zamiast ukrywać jej symptomy, używając jedynie środków higienicznych.

Wciąż panuje niekorzystny pogląd, że jest to rzadka przypadłość, która dotyczy zwłaszcza starszych kobiet. Takie myślenie sprawia, że młodsze pacjenci wstydzą się zwrócić o pomoc do lekarza.

Kliknij ten odnośnik – ta wskazówka z www (https://www.medimix.pl/artykuly-medyczne) odkryje zupełnie nową dawkę wiadomości na temat, który może okazać się godny uwagi!

Tymczasem fakty są takie,że nietrzymanie moczu to kłopot dla prawie 3 milionów osób w naszym kraju. Faktycznie częściej zmagają się z tym schorzeniem osoby po 45 roku życia, jednak ma miejsce, że problem dotyczy młodych.

Jakie są przyczyny tej choroby?

Gastroskopia – badanie bardzo potrzebne...

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Niekontrolowany wyciek moczu to skutek nierzadko niezwiązanych ze sobą symptomów.Jeden typ schorzenia to tak zwane wysiłkowe nietrzymanie moczu, którego źródłem są głównie słabe mięśnie zwieraczy cewki moczowej, jak również wątłe mięśnie dna macicy, które stanowią podporę dla pęcherza (idź do strony).

Drugi rodzaj schorzenia to naglące nietrzymanie moczu, które spowodowane są niezależnymi od naszej woli skurczami pęcherza. Wyciek moczu powodują kurcze mięśni gładkich, które są ”wariują”. Jest to częsta dolegliwość u osób z cukrzycą,a także przy zaburzeniach hormonalnych oraz jako efekt uboczny działania pewnych leków. Problemy z utrzymaniem moczu to także efekt uboczny wielu chorób, na przykład choroby Alzheimera, a także zabiegów w obrębie miednicy mniejszej.

Zespół policystycznych jajników

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Nietrzymanie moczu leczenie to proces żmudny, lecz prawie zawsze zwieńczony sukcesem. Diagnostyka wymaga współpracy lekarzy kilku specjalności: internisty oraz urologa.

Czy ten komentarz spod linku (https://titaniumdental.pl/cennik/) namówił Cię do pozostawienia swej oceny? Szalenie nam miło. W takim razie nie czekaj i napisz coś!

Schorzenie leczy się farmakologicznie, które ograniczają skurcze pęcherza. U starszych kobiet pomaga podawanie hormonów dopochwowo. Pomaga również terapia behawioralna. Nierzadko wspiera się leczenie farmakologiczne tzw. biofitbackiem lub zastosowaniem dobroczynnych technik relaksacyjnych. Metoda biofitbacku włącza w proces leczenia układ nerwowy chorego, który w dużej mierze odpowiada za skurcze mięśni gładkich. Alternatywne techniki leczenia są nierzadko lepsze od leków. Nie wywołują bowiem uciążliwych efektów ubocznych.