Kłopotliwe dolegliwości i metody ich leczenia. Jak radzić sobie z żylakami odbytu?

przez | 9 lipca 2021
Nikt z nas nie lubi opowiadać o tym, że cierpi na jakąś dolegliwość, zwłaszcza, gdy jest ona dość wstydliwa. Jednakże zwykle gdy pokonamy już stres i wstyd i podejmiemy leczenie okazuje się, że jest ono nieinwazyjne i skuteczne. Jeślimamy podejrzenie, że dotyczy nas problem i dokuczają nam żylaki odbytu, ponieważ zauważyliśmy u siebie charakterystyczne objawy (po prostu boli, swędzi i piecze), powinniśmy szybko udać się do lekarza.

więcej tutaj

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Nieleczone hemoroidy można tylko zoperować, a jak wiemy jest to znacznie bardziej inwazyjny zabieg niż używanie wskazanych medykamentów w warunkach domowych.

Jeśli ciekawią Cię prezentowane w tym tekście kwestie i masz chęć zobaczyć większą ilość informacji na tego typu temat – kliknij tu sklep internetowy spożywczy.

Po wizycie u lekarza, który omówi z nami kwestię jak leczyć hemoroidy, podejmujemy leczenie, które najczęściej rozpoczyna się od aplikowania maści i czopków (możliwych do kupienia nawet bez recepty) – klik!.

Ponieważ problem z hemoroidami to w gruncie rzeczy problem z naczyniami krwionośnymi, poleca się zastosować dodatkowo leki doustne. Aby złagodzić objawy sprawdzą się także lecznicze nasiadówki, kojące okłady lub kąpiele z antybakteryjnymi olejkami eterycznymi. Artykuły poradnikowe na pewno będą skarbnicą wiedzy w temacie i dowiemy się z nich, których olejków użyć i jak często zażywać kąpieli.

Niestety, jeżeli udamy się do specjalisty zbyt późno i hemoroidy będą w bardzo poważnym stadium rozwoju choroby, doktor może zalecić ich operacyjne usunięcie. Hemoroidy mogą dotknąć nas niezależnie od wieku. Wykonywane zawody również mogą być przyczyną ich powstawania. Szczególnie narażone są te osoby, które na co dzień bardzo dużo siedzą – kierowcy, pracownicy biurowi, informatycy. W ich przypadku szczególnie warto zadbać o działania profilaktyczne – może być to więcej ruchu – spacery, gry zespołowe lub po prostu, jeżeli to możliwe, częstsze wstawanie i robienie sobie przerw.

Porady budowlane

Źródło: Wienerberger
Osoby cierpiące na zaparcia, które też mogą przyczynić się do powstawania hemoroidów, powinny wprowadzić do swojej codziennej diety więcej produktów będących źródłem błonnika pokarmowego (warzywa, owoce, ciemne pieczywo), żeby wyeliminować pośrednią przyczynę problemów z żylakami odbytu. Bardzo ważna jest też codzienna higiena i odczytywanie sygnałów, które wysyła nam ciało.

Przy leczeniu bardzo ważne jest to, aby wyleczyć skutecznie i aby problem nie powracał. Jeśli jesteśmy w grupie podwyższonego ryzyka, wprowadźmy małe zmiany do naszego trybu życia żeby nie spotkał nas ten wstydliwy problem. Warto też przejrzeć wartościowe artykuły poradnikowe i stosować się do dobrych rad. Jeśli zadbamy o to, jak im zapobiegać, prawdopodobnie nie będziemy musieli szukać porad, jak leczyć hemoroidy.