Kiedy masz depresję jesienną, fototerapia to z pewnością dobre rozwiązanie

przez | 9 lipca 2021
Właściwie każdy z nas wraz z nadejściem jesiennej pory niejednokrotnie zaczyna wpadać w niekorzystny nastrój. Kiedy jesteś choćby trochę wrażliwy na zmiany pogody, wówczas bez wątpienia świetnie zdajesz sobie sprawę z faktu, czym jest jesienne pogorszenie nastroju. Taka depresja sezonowa często nas dopada, dlatego dobrze wiedzieć, w jaki sposób można sobie z nią poradzić.

słońce

Autor: Homini:)
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się zaprzeczyć, że depresja sezonowa najczęściej dopada nas jesienią – kiedy temperatura za oknem drastycznie spada, a Ty masz w pamięci jeszcze pięne gorące dni, wtedy niewątpliwie nie możesz liczyć na fajny nastrój. Jeżeli w dodatku spędziłeś minione wakacje w jakimś pięknym miejscu, wtedy z pewnością jego wspomnienie sprawia, że jest jeszcze gorzej – oczywiście w czasie wakacji można mocno podładować akumulatory, jednakże na pewno takiego zastrzyku energii nie wystarcza na zbyt długo.

Jeśli na jesień zaczynasz tęsknić za letnimi miesiącami, wtedy może być to pierwszą oznaką nadchodzącej depresji jesiennej. Nie da się zaprzeczyć, że niewątpliwie lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego wówczas powinieneś szybko podjąć decyzję o tym, by w jakiś sposób przeciwdziałać pogorszeniu się nastroju. Oczywiście możesz dla przykładu zacząć łykać witaminy, jednak istnieją o wiele lepsze naturalne metody – jedną z bardzo polecanych jest niewątpliwie fototerapia. Depresja jesienna zwykle zaczyna się wtedy, kiedy zaczyna brakować nam słońca, do którego sporej ilości przyzwyczailiśmy się w czasie lata. Fototerapia pozwala dostarczyć organizmowi właśnie takiej dawki promieni słonecznych, jakiej mu brakuje – jeżeli tylko zdecydujesz się na fototerapię, wtedy bez wątpliwości nie będziesz tego żałował (artykuł o lampach na depresję).

Duża dawka słońca jeszcze kategorycznie nikomu nie zaszkodziła, a może Ci znacząco pomóc. Dzisiaj zabiegi fototerapii wykonuje niemal każdy salon piękności, a na dodatek sam zabieg nie jest kosztowny. Jeśli się na niego zdecydujesz, wówczas nawet w środku stycznia będziesz mógł poczuć się jak na rajskiej plaży.

Jeśli chcesz poznać coś naprawdę niesamowitego? Nie ma jakiegokolwiek kłopotu – spójrz na to (http://www.tuv.com/poland/pl/certyfikacja-systemu-zarz%C4%85dzania-bezpiecze%C5%84stwem-informacji-na-zgodno%C5%9B%C4%87-z-norm%C4%85-iso-27001.html) a satysfakcja będzie zapewnione.

Spora dawka słońca jeszcze nikomu nie zaszkodziła – wręcz przeciwnie, zdecydowanie może bardzo pomóc – z tego właśnie względu bardzo polecamy Ci skorzystanie z zabiegu fototerapii – zobacz więcej na