Kiedy iść do logopedy

przez | 9 lipca 2021
Czy też masz przekonanie, iż wielu rodzimych polityków powinno zaliczyć przynajmniej kilka wizyt u logopedy? Ich wymowa, seplenienie, bełkot, rozmyte wysławianie się, dygresje, parskanie to potwierdzenie, iż część klasy politycznej to nie jest zapewne najwyższa klasa, jeśli chodzi o prezentację słowną. Co jeszcze irytuje?

rankinglekarzy
brak znajomości choćby jednego języka obcego to kompromitacja dojmującej większości naszych polityków. Często ten temat wraca przy okazji, eurowyborów, gdy egzaminowani politycy, przyszli europosłowie potrafią oświadczyć w obcym języku co najprędzej, jak się nazywają, kim są i gdzie mieszkają. wszystkie te wypowiedzi wzbogacone swojskim wschodnim akcentem. Tymczasem, gracz polityczny i nieistotne czy krajowy czy światowy (choć ten drugi niezbędnie!) musi mówić po angielsku. Jako osoba na poziomie, reprezentant wielu osób, które na niego głosowały musi odznaczać się tą aktualnie, powszechną umiejętnością (logopeda kraków).

Nieważne, czy faworyt narodu jest z północy czy z południa, z Wielkopolski czy (rajsoczewek.pl/ray-ban) Mazowsza, Krakowa a może z Gdańska – grubiaństwo ma zakodowane w genach. Nie wiem, czy bierze się to z naszej chłopskiej obyczajowości czy > http://www.aurident.pl/ może świat polityki tak mocno „psuje” każdego śmiertelnika, lecz są politycy, którzy bez ceregieli konkurują w zawodach, kto bardziej urazi, kto silniej uszkodzi, kto wymyśli nowatorski skrót myślowy na rywala politycznego.

Polityk, to powinno brzmieć honorowo. Niestety, tak nie jest i nie będzie tak długo jak wielu naszych polityków będzie, stwierdzając potocznie, błaznować wariata. Co przez to rozumiemy? osobliwe działania, drwina z powagi zajmowanego stanowiska, przygłupie opinie (często na tematy, o których dany polityk nie ma zielonego pojęcia). To są skutki pajacowania, osobliwej dolegliwości śmiertelnika ogarniętego tępotą.

I na koniec, szkoda gadać, ale nasi przedstawiciele przy tych znanych wadach i kilku przymiotach błądzą w miejscu i tylko paru z nich promuje swój rozkwit umysłowy. Reszta chyba myśli, że ma już jakąś końcową wiedzę, jaka zwalnia ich z rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.