Joga, duch i ciało

przez | 6 sierpnia 2021
W zdrowym ciele zdrowy duch, jak twierdzili starożytni. I z antycznych czasów pochodzi wiekowa dyscyplina, jaką jest joga. Polega ona na rozwijaniu tak samo ciała, jak i ducha w proporcjonalny sposób w przekonaniu, że obie te dziedziny są ze sobą trwale połączone i wpływają na siebie organicznie. Dla tych, których ciekawość budziłaby szkoła jogi Wrocław zdaje się być doskonałym miastem. To liberalne i żywe miasto z chęcią przyjmuje tak poszukiwaczy wyższej duchowości, jak i osoby dbające o kondycję fizyczną. Joga jest wszak fantastyczną metodą dla obu tych spraw.

Religioznawcy twierdzą, że źródła jogi sięgają nawet trzeciego tysiąclecia przed narodzeniem Chrystusa. Najstarsze treści i zabytki wiążące się z tą dostojną dyscypliną pochodzą z dni tak dalekich. Ponoć wiąże się z sławnym plemieniem Ariów, który zamieszkiwał wówczas obszar dzisiejszych Indii. Joga dziś jest elementem wielu systemów religijnych, w tym hinduizmu, dżinizmu i różnych typów buddyzmu. Można jednak uprawiać ją niezależnie od nich. Dla osób zainteresowanych tylko sportową częścią jogi istnieje hatha-joga uprawiana głównie dla zdrowia. Dla tych, których zainteresowała ta szkoła jogi Wrocław stoi otworem. Dzięki niej rozwiną swoje ciało, osiągną prawidłową masę, zapanują nad koordynacją i rozbudują mięśnie.

joga

Autor: Rio
Źródło: http://www.flickr.com

Lekarze na całym świecie zalecają uprawianie jogi. Ci, co już spróbowali tej dalekowschodniej sztuki chwalą się doskonałym samopoczuciem. Wpływa ona dodatnio na układ metaboliczny, pokarmowy, a nawet nerwowy. Pozwala, tak jak jak taniec, zapanować nad swoim ciałem i poczuć się w nim lepiej. Sporo psychoterapeutów nie szczędzi aprobaty jodze. Jej adepci sporadycznie cierpią na zaburzenia lękowe i depresję, szybciej radzą sobie ze stresem, często nawet tryskają energią życiową. Wielu pracowników naukowych przyznaje, że uprawianie jogi pomaga im w koncentracji i korzystnie oddziałuje na pamięć i inteligencję. Duchowy pokój i osiągnięcie harmonii ze sobą i światem stanowią cel. Gdy szuka się duchowego rozwoju, potrzebna jest powinien być idealnym miejscem na poszukiwania.

Niezależnie od tego, czy potrzebne jest wewnętrzne oświecenie, czy normalna poprawa zdrowia joga wydaje się być idealnym pomysłem. Ta wiekowa dyscyplina to nie tylko sport, ale droga do duchowego obudzenia. Nie trzeba być atletycznie zbudowanym, czy posiadać inteligencji Alberta Einsteina, by ją uprawiać. Jej dobra dostępne są każdemu. Wystarczy tylko zebrać chęci i udać się na kurs (zobacz –> kurs trenera personalnego !) jogi. Szczególnie we Wrocławiu szkoły jogi stoją na dobrym poziomie i proponują dopasowane do wymagań każdego kursy.