Jesteś początkującym kulturystą? Zatroszcz się o masę

przez | 9 lipca 2021
Współcześnie, wśród młodszych Polaków można dostrzec większe zainteresowanie kondycją fizyczną. siłownie są przepełnione, znacznie więcej osób na ulicach posiada umięśnione sylwetki.

Jeżeli jednak chcemy osiągnąć jak najciekawsze efekty, sam trening nie wystarczy. Musimy przy tym pamiętać o właściwej diecie, w której trzymaniu się z pewnością pomoże nam suplementacja.
suplementy na masę

Autor: adidas
Źródło: adidas
Jeżeli dopiero zacząłeś swą przygodę z treningami i chcesz mieć atletyczną sylwetkę, sięgnij po odżywki (okazyjne real pharm whey ze strony Sport-Max) dla początkujących. Dzięki nim będziesz w mocy przybrać na masie dwukrotnie prędzej. Możesz dopasować je do swojej diety odpowiednio, poprzez kontrolowanie proporcji białka do węglowodanów w pożywieniu. Odżywki (złap okazje na hi tec hi anabol protein ze strony Sport Max) dla początkujących są przystosowane głownie do picia, rozprowadza się je w ulubionym mleku z dodatkiem owoców. Zbudowane są głównie z białka zwierzęcego, lecz można coraz częściej spotkać również wersje wegańskie, zrobione z soi lub ryżu – całkiem dobra alternatywa także dla osób nietrawiących laktozy.
odżywki dla początkujących

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną opcją dla osób, które szybko chcą przybrać parę kilogramów, są suplementy na Występują one w postaci pigułek, w których mieści się niezwykle duża ilość przetworzonego białka oraz zdrowych tłuszczów roślinnych. Jednak tabletka ma bardzo dużo kalorii, dlatego warto przeczytać ulotkę przed spożyciem. Bowiem suplementy na masę warto przyjmować w momencie ściśle powiązanym z intensywnym treningiem fizycznym, żeby nie doprowadzić do sytuacji zbyt dużego zbierania się tłuszczu w naszym ciele.
Marit Bjoergen

Autor: Varevo Designs
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach, o wiele prościej jest osiągnąć postawną sylwetkę.

w sklepach do kupienia są różnego typu wspomagacze a także suplementy, pozwalające zyskać nieco kilogramów. Występują one nie tylko w wersji standardowej, ale także wegańskiej, w 100 % roślinnej. Dzięki nim szybko zdobędziemy pare dodatkowych kilo.