Jakiego rodzaju meble należą do laboratoryjnych i co powinny one zapewniać?

przez | 9 lipca 2021
W różnych przedsiębiorstwach do właściwego ich działania konieczne są właściwe meble. Ich celem jest zapewnianie komfortu pracy pracownikom oraz bezpieczeństwo i ergonomię. Dla przykładu do stolarni konieczne są przeróżne stoły i regały.

Do Laboratorium również pracownicy potrzebują odpowiednich mebli.
Dobre meble laboratoryjne powinny zapewniać do pracy każdego dnia trwałość oraz przestrzeń. Są to przykładowo przestawne szafki, które są nieodzownym składnikiem stołów laboratoryjnych. Blat tego typu stołu zbudowany jest z surowca zapewniającego trwałość w kontaktach z odczynnikami, które używane są w pracach w laboratorium. Zależnie jakiego blatu potrzebujemy, możemy dobrać spośród szerokiej oferty blaty z ceramiki, z żywicy i z polipropylenu. Meble takie są najlepszej jakości oraz są bardzo bezpieczne. Produkowane są według nowych rozwiązań technologicznych. Często projekty mebli są sporządzane do określonego pomieszczenia i na potrzeby konkretnego użytkownika.
meble laboratoryjne

Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com
Stoliki przyścienne umożliwiają przyścienne zabudowanie roboczych stanowisk w laboratoryjnych pomieszczeniach. Aby wybrać ten właściwy stół przyścienny, trzeba wziąć pod uwagę rozmiar pomieszczenia i specyficzność laboratorium.

Jeżeli bardzo emocjonuje Cię nakreślana tutaj problematyka, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://www.rehafit.org/zespol-de-quervaina-fizjoterapia/) omawiającym zbliżone tematy.

Stoliki tego typu mogłyby być pojedyncze, które stanowią oddzielny mebel albo mogą być łączone w ciągi, które tworzą przyścienną zabudowę jakiejkolwiek długości. Stoliki przyścienne mogą być proste oraz kątowe w kształcie litery „U” lub „L”. Takie stoliki mogą być złączone z szafkami pojedynczymi lub z szafką z szufladami.

Ta wskazówka ze strony (www.rehab-terapia.pl/) będzie Ci odpowiadać, ponieważ także traktuje o nakreślanym w tym artykule dylemacie. Co równie ważne, robi to w ciekawy sposób.

Meble laboratoryjne to mogłyby być też fotele.

Posiadają one najczęściej regulację wysokości i regulację kąta nachylenia oparcia odnośnie siedziska. Można w nich podnieść oparcie oraz można też regulować odległość siedzenia od oparcia.