Jakie są domowe sposoby na zgagę oraz w jakich przypadkach nie powinniśmy ich używać?

przez | 9 lipca 2021
Większość z nas narzeka czasami na zgagę. Jest to dolegliwość polegająca na uczuciu pieczenia w okolicy gardła czy przełyku. Są naturalnie odpowiednie leki, jednak zanim objaw taki nie stanie się przewlekły, warto wcześniej wypróbować domowe sposoby.

Jednym z w najwyższym stopniu typowych sposobów na zlikwidowanie problemów w przewodzie pokarmowym jest przygotowanie i spożycie herbatki imbirowej.

Jeżeli jesteś zdania, że musisz znaleźć zbliżone informacje, to zobacz wskazówki z witryny – to trochę inny punkt widzenia, ale też jest godny uwagi.

Trzeba ją pić codziennie ok. 20 minut przed zjedzeniem swojego obiadu. W taki sposób można by uspokoić trochę własny żołądek oraz powstrzymać wydostawanie się gazów. Wszystkie posiłki muszą być oczywiście bardziej rozłożone w trakcie dnia. Kolejnym sposobem na zgagę jest posiadająca alkaliczne właściwości oraz obfita w minerały musztarda. Posiada ona także właściwości, które efektywnie neutralizują będące w układzie pokarmowym kwasy. Kiedy poczujemy nieprzyjemny smak kwasu żołądkowego, często wystarczy wziąć łyżkę najlepszej musztardy i od razu można poczuć ukojenie. Pamiętaj jednak, że domowe sposoby na zgagę nie mogą być używane za długo. Jeśli problemy występują przez zdecydowanie za długi czas, obowiązkowo skonsultuj się z lekarzem.

okulary

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak chcesz poznać więcej tych domowych „lekarstw”, to spróbuj ponadto sok aloesowy. Wystarczy jedynie połowa szklanki, gdyż sok ten ma działanie przeczyszczające.

Jeżeli według Ciebie opublikowany artykuł jest wciągający, to przeczytaj też pomocne źródło (https://okulistyka-jedrzejczak.pl/), które ma absorbujące informacje – one niewątpliwie Cię zaciekawią.

Taki palący problem może także ugasić mała łyżeczka sody oczyszczonej, gdyż ma ona wyższe pH i mogłaby tym samym neutralizować kwasy żołądkowe.

Ostatni tu opisywany sposób być może nie jest zbytnio elegancki, lecz może być równie niezawodny, jak inne tu wymienione. Chodzi o żucie gumy, która nie posiada zawartości węglowodanu. Powiększa ona ilość obecnej w gardle śliny, a tym samym zapewnia bardziej korzystne trawienie.