Jakie możliwości będą miały osoby, które z jakiejś przyczyny utraciły zęby a chcą ładnie wyglądać.

przez | 9 lipca 2021
Nawet regularne dbanie o swoje zęby może nie uchronić ich od kłopotów z próchnicą. Niestety wśród naszych mieszkańców z czystością jamy ustnej jest bardzo różnie, a tym bardziej z systematycznymi przeglądami u dentysty.

Diamentowa pielęgnacja z Sorayą

Autor: Soraya
Źródło: Soraya
Stomatologiczny gabinet odwiedza się dopiero jak ząb zaczyna mocno boleć, a w takim przypadku niekiedy jest już za późno aby go uratować. Wyrwanie zęba jest ostatecznością, ale w niejednym przypadku zwyczajnie nie będzie innego wyjścia, na szczęście jest obecnie sporo metod na to, żeby powstałą lukę jakimś sposobem uzupełnić. Współczesna protetyka wrocław wałbrzych może na przykład zaoferować rozmaite korony, które przytwierdza się do zębów z jednej i drugiej strony, przez co wstawiany element będzie się miał na czym trzymać.
alergie

Źródło: koncentratortlenu.eu

Dużo droższym, ale też i skuteczniejszym sposobem będą implanty wałbrzych. Implanty to specjalne wkręty, które są mocowane w kości szczęki. Przeprowadza się to podczas chirurgicznego zabiegu, jeżeli wszystko się uda i nie będzie żadnych powikłań, to ich wytrzymałość będzie taka sama jak naturalne korzenie. Do zrobienia implantów wykorzystuje się specjalne materiały, które są dobrze tolerowane przez nasze ciała i nie powodują żadnych reakcji alergicznych. Po założeniu implantów i zagojeniu ran zabrać się można za odbudowywanie brakujących zębów.

Na takim implancie implancie można osadzić jedną koronę, lecz może on również stanowić bazę do tego, żeby uzupełnić kilka braków, często w formie jednego długiego elementu.