Jaki jest efektowny sposób na poprawę libido?

przez | 6 sierpnia 2021
Libido to aspekt, który spędza sen z powiek wielu ludziom. Kłopoty z tą sferą dotykają wiele osób, szczególnie po osiągnięciu określonego wieku. Zwykle pojawia się to po czterdziestym roku życia, choć zdarza się także wcześniej. Stopień libido zależy od dużej liczby różnorodnych warunków. Aspekt ten prezentuje się także całkowicie odmiennie u kobiet i u mężczyzn. Przykładowo poziom popędu seksualnego u pań nierzadko ulega zmianom w zależności od momentu cyklu menstruacyjnego, w jakim się ona znajduje. W ciągu cyklu bowiem ulega zmianom ilość hormonów, odpowiedzialnych także za poziom libido.

kobieta w koszulce nocnej na łóżku

Autor: Danni Angel
Źródło: http://www.flickr.com
Częstym problemem kobiet są także wahania tego poziomu wywołane stosowaniem doustnych środków antykoncepcyjnych. Natomiast u panów problem ten nierzadko pojawia się z wiekiem i wynika z niewłaściwego stylu życia, obejmującego między innymi niewłaściwe odżywianie się, brak ruchu czy przyjmowanie używek. Jest jednak parę sposobów na regulowanie poziomu libido i w razie potrzeby zwiększenie go.

Substancje naturalne
Niedużo ludzi wie o tym, jak dobre efekty w sferze seksu można osiągnąć z użyciem wyłącznie naturalnych substancji.

Ten kluczowy artykuł (boxkitchen.pl/) przypadł Ci do gustu To świetnie, gdyż na nowej stronie przygotowaliśmy dla Ciebie dużo takiego rodzaju postów.

Już setki lat temu odkryto, że substancje zawierające się w niektórych artykułach mogą podnosić poziom libido w bardzo skuteczny sposób. Produkty tego rodzaju nazywa się afrodyzjakami. Pośród nich nagminnie wymieniane są różnorodne owoce, jak na przykład banany, truskawki czy gruszki. Należy do nich także czekolada, a także różnorodne owoce morza. Warto również wiedzieć, że pożądane skutki w tej sferze można również otrzymać stosując odpowiednio dobrane przyprawy do jedzenia.

Środki na poprawienie libido
Poza środkami naturalnymi, podniesieniu popędu mogą także służyć różnego rodzaju substancje dodatkowe. Tego rodzaju substancje w większości przypadków są do kupienia w każdej aptece bez recepty (sprawdź). Nierzadko ich skład oparty jest na naturalnych substancjach, pojawiających sie jednak w dużym stężeniu. Suplement diety na podwyższenie libido może mieć bardzo pozytywny wpływ na życie seksualne danego człowieka. Poza tym suplementy nie są lekami i najczęściej nie występuje ryzyko związane z ich zażywaniem – . W każdym przypadku należy jednak zapoznać się z zaleceniami.