Jak wybrać dobrego dentystę?

przez | 9 lipca 2021
Nie przepadamy za dentystami – a szkoda. Prawdę mówiąc, podstawowym czynnikiem doboru stomatologa dla pacjentów mogłaby być pomimo bólu sympatia. Najlepszy gabinet i sprzęt są niezbędne, ale dobrze by było w pewnym sensie polubić wizyty.

Co mówi nam, że dentysta wola jest tym, godnym zaufania? Zwykle to koledzy pokazują nam gabinet stomatologiczny Wrocław ma nieskończona liczbę dentystów, że trudno trafić do tego właściwego. Dobrze korzystać z portali, na których można znaleźć opinie o lekarzach, a także z for internetowych. Korzystając z tych źródeł należy wyciągnąć średnią ze skrajnych komentarzy.

Sprzęt dentystyczny

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

Gabinet to wizytówka
Wszędzie już jest pięknie i nowocześnie, a gabinety są rewelacyjnie urządzone i zadbane – takie warunki wywalczyła konkurencja. Stomatologowie mają teraz komputery, na których widzą prawdę o naszych zębach, przydatna jest też szansa zrobienia zdjęć RTG blacha ołowiana zębów, koniecznego przy usuwaniu ósemek. Dobrze móc korzystać z różnych znieczuleń. Faktycznie nie umiemy ocenić wyposażenia, ale przekonuje nas to, co jest niezniszczone i w dodatku nowoczesne – ufamy ładnym gabinetom.

Ważna jest także atmosfera w poczekalni i to co ile rejestrowani są pacjenci. Optymalny czas to pacjent na godzinę, ale bywa, że zapisuje się aż czterech. To powinno wzbudzić wątpliwości.

Czy liczy się koszt?
Usługi stomatologiczne to duży wydatek, a dofinansowanie NFZ-u jest znikome. Koszt wizyty ma znaczenie, ale przyjęło się, że droższe usługi są lepsze. W dużych miastach jest jednak pewien niepisany cennik i dobry dentysta mieści się w pewnym przedziale cenowym. Wiadomo, że na stomatologu nie da się oszczędzać, ale płacenie zbyt dużo też nie jest wskazane. Trochę inaczej jest, gdy wymagany jest ortodonta Wrocław ma wielu specjalistów w tej dziedzinie, a ich ceny są dużo wyższe niż normalnie, ale tutaj efekt ma duże znaczenie.

Dużą oszczędnością tak naprawdę są regularne wizyty kontrolne u dentysty. Zaniedbanie generuje wydatki i nieprzyjemne zabiegi, których lepiej unikać.