Jak ubrać się do jazdy konnej

przez | 9 lipca 2021
Wszyscy dobrze wie, że strój do ćwiczeń są bardzo ważny. Nie można ot tak w zwykłych dżinsach i pierwszych z brzegu sandałach zacząć biegać. Oczywiście kiedyś małe dzieci biegały w zwykłych dresach i byle, jakich sportowych butach, ale najczęściej grały one w piłkę lub po prostu bawiły się na podwórku. Jednak im jesteśmy starsi tym większą wagę zwracamy nawet przy wyborze sportowych ciuchów, bo doskonale wiemy, że odpowiednio dobrany strój ułątwi nam w właściwą pracę na treningu.

koń
Jednak są te dzidziny sportu, które od każdego wymagają odpowiedniego stroju, do takich należy m.in. jazda konna. Jak ubrać się do jazdy konnej – wygodny strój do jazdy konnej? Tu konieczny jest właściwy dopasowany stroju w innym przypadku trudno będzie nam zgłębiać tajniki jazdy na koniu. Wiadomo, że na początku nie musimy wszystkiego kupować. W stadninie koni na sto procent będzie możliwość pożyczenie ubioru na pierwsze lekcje jazdy konnej. Najważniejszym elementem w tej dyscyplinie sportowej jest obuwie.

Odpowiednie buty z twardą podeszwą, małym obcasem i o odpowiedniej długości dadzą możliwość nie tylko na utrzymanie się w siodle, ale też na właściwe prowadzenie konia. Potrzebne nam będą długie wąskich spodnie, które nie będą nas wygodne w trakcie jazdy. Do tego niezbędne będą nam

koń

skórzane rękawiczki oraz toczek, który będzie chronił naszą głową przy upadku.

Przejdź na witrynę autora (http://patataj.com/oferta/obozykonne/oboz-konny-sportowy/). Zachęcamy Cię gorąco! A to przez to, że czeka tam na Ciebie masa dodatkowych i zajmujących szczegółów.

Na początek to najważniejsze uwagi, co do ubioru osoby chcącej zacząć swoją przygodę z jazdą konną.

Pewne dyscypliny sportu zmuszają do większego nakładu finansowego niż pozostałe. Mowa tu również o kupno ciuchów, w jakich mamy zamiar ćwiczyć. Do biegania starczą porządne buty, to tak jak do gry w kosza, jednak, jeżeli mamy chęć zacząć jeździć konno wydatek będzie o wiele droższy niż jedynie zakup porządnych obuwia. Mimo, to nie ma, co się bać się kosztów na początek wszystko możemy pożyczyć za naprawdę niewielką sumę.

Poza tym nie możemy od razu iść do sklepu i kupować wszystkiego przed pierwszą lekcję jazdy konnej. Powodów jest kilka, oto dwa najważniejsze. Primo nie wiadomo czy w na pewno będziemy chcieli jeszcze wrócić na lekcje jeździectwa, po drugie nie znając się na rzeczy możemy dokonać złe elementy stroju. To znaczy wyrzucimy pieniądze w błoto na ciuchy, który nijak będzie się miał do jazdy konnej. Tak, więc lepiej najpierw pojeździć na kilka lekcji, sprawdzić, co i jak i później udać się na zakupy.