Jak troszczyć się o zęby malucha?

przez | 26 lipca 2021
Ząbki malucha zaczynają się tworzyć jeszcze przed jego urodzeniem. Kiedy maluch ma około czterech miesięcy, pierwsze mleczne zęby zaczynają wyrzynać się przez dziąsła.

kontuzja

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystkie dwadzieścia mlecznych ząbków pojawia się z reguły do 3 roku życia, chociaż ich tempo jak też kolejność wyrzynania będzie rozmaita. Ząbki stałe zaczynają się pojawiać w wieku około szóstego roku życia. Proces ten trwa do mniej więcej dwudziestego pierwszego roku życia. W celu zapewnienia zdrowia ząbków i trwałości dobrych nawyków czystości jamy ustnej warto postępować zgodnie z następującymi kluczowymi zapobiegawczymi środkami: Ogranicz spożycie cukru, aby zapobiegać próchnicy. Upewnij się, że maluchy otrzymują dość dużo fluoru za pośrednictwem wody pitnej albo jako zabiegu w gabinecie stomatologicznym dla zahartowania szkliwa zębów a także odporności na rozkwit próchnicy. Miej na względzie, ażeby spytać dentystę o suplementy oraz ustalić, czy będą one potrzebne.
para

Autor: withbeautiful
Źródło: http://www.flickr.com
Należy rozważyć zastosowanie tak zwanych uszczelniaczy stomatologicznych. Stomatologiczne uszczelniacze zapewniają kolejną powłokę ochrony przed ubytkami w tkance zęba. Są one wykonane ze sztucznego tworzywa oraz są zakładane na zęby przez stomatologów. Należy nauczyć maluchy, aby regularnie i prawidłowo szczotkowały zęby i stosowały nitkę stomatologiczną.

Czy nasz post zaciekawił Cię na tyle, że masz ochotę na więcej? Zatem po nowe wiadomości zapraszamy do tego linku. Tam znajduje się ciekawy wpis.

Idealna będzie miękka lub średniej twardości szczoteczka .

Spróbuj odnaleźć sposób, by czyszczenie i nitkowanie zębów było zabawą dla potomka w celu ośmielenia go do prawidłowych zachowań rutynowych powiązanych z troską o zdrowie ząbków. Spróbuj dawać dzieciom zdrowe przekąski, jak warzywa, jogurt bądź ser.