Jak odpowiednio wybrać rakietę tenisową do swoich umiejętności, wzrostu i wielkości dłoni.

przez | 9 lipca 2021
Tenis jest jednym z popularniejszych sportów, i w praktyce może grać w niego każdy, bez względu na formę czy wiek. Rzecz jasna jeśli będzie się myśleć o osiągnięciu sukcesów w tym sporcie, to należy się mu całkowicie poświęcić, zarówno finansowo jak i czasowo. Ale do amatorskiej gry zupełnie powinna wystarczyć rakieta, wygodne buty i kawałek kortu. No i rzecz jasna jakiś partner do grania, bowiem tenis jest sportem typowo dwuosobowym.

tenis

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zamierza się grać kilka razy w roku, to zakup swojej rakiety nie ma sensu, lecz jeżeli ktoś będzie chciał się nieco bardziej zaangażować w ten piękny sport, to warto, żeby pomyślał jednak o takim zakupie. Wielu osobom się wydaje, że wszystkie rakiety będą takie same, niczym się od siebie nie różnią i nie ważne jest, co się trzyma w ręce. Być może przy pierwszej grze nie zobaczy się żadnej istotnej różnicy, ale już po kilku spotkaniach nawet zupełnie początkujący gracz może ocenić, czy dany model będzie mu odpowiadał czy jednak nie (poznaj tutaj na I jeżeli zamierza kontynuować zabawę z tym sportem, to powinien dobrać dobrą rakietę dla siebie.

Jednak nie jest to łatwa sprawa, bowiem samych rakiet jest tak duża ilość, i posiadają one takie zróżnicowane parametry, że dla początkujących tenisistów może to być ciężkie zadanie. Myśląc o zakupie można poprosić o wybór bardziej doświadczonego tenisisty, lub skorzystać ze wsparcia sprzedawcy w profesjonalnym sklepie tenisowym. Przeciętne rakiety tenisowe dla początkujących charakteryzować się powinny kilkoma elementami, dzięki którym gracz od samego początku może sobie utrwalać prawidłowe nawyki. Gdy zdobędzie już trochę doświadczenia i poczuje się już odpowiednio na korcie, to wówczas będzie mógł wymienić sprzęt na bardziej profesjonalny, ale wówczas sam już powinien wiedzieć, czego będzie potrzebował (sprawdź tutaj). Częstym błędem niedoświadczonych tenisistów jest wybranie rakiety, do używania której potrzeba odpowiedniej praktyki, w takich przypadkach nie spełni ona swojej roli, a może poszerzone informacje pod linkiem wręcz zniechęcić do dalszego uczenia się.