Jak nowoczesne przyrządy i urządzenia urządzenia oraz przyrządy pomagają przy wykonywaniu różnych kosmetycznych zabiegów.

przez | 26 lipca 2021
Współczesna kosmetologia bez przerwy dostaje coraz to nowe możliwości, między innymi za przyczyną coraz nowocześniejszych przyrządów i urządzeń. Nawet starsze, znane od dawna zabiegi bardzo dużo zyskały, gdy zaczęto używać podczas nich na przykład laserów czy innych zaawansowanych technologicznie sprzętów.

medycyna estetyczna

Autor: Aimee Heart
Źródło: http://www.flickr.com
A wszystko dlatego, aby zabiegi stały się jeszcze bezpieczniejsze i powodujące mniej skutków ubocznych. Panie potrafią przecież postawić na szali nawet własne bezpieczeństwo, żeby tylko pozostać piękną, a metody inwazyjne sprzed pewnego okresu czasu niestety nie zawsze były w pełni bezpieczne. Obecnie sprawy bezpieczeństwa są niezwykle istotne, sporej ilości jeszcze do niedawna używanych zabiegów już się nie robi, a te, które je zastąpiły są znacznie bardziej skuteczne. Przykładowo do takich zabiegów zalicza się odsysanie tłuszczu (link do strony). Wprawdzie w dalszym ciągu jest ono dość często wykonywane, jednak jest to technika mocno inwazyjna i dająca niestety spore powikłania, dlatego też coraz chętniej jest zastępowana przez techniki nieinwazyjne.
A jedną z takich technik, która daje naprawdę świetne efekty, jest liposukcja ultradźwiękowa (przenieś mnie do źródła). W odróżnieniu od zwykłej liposukcji nie ma w niej ingerencji w ciało, więc wszelakie nieprzyjemne efekty takie jak krwiaki czy zakażenia zwyczajnie przy niej nie występują.

To warte przeczytania (http://www.medicart.wroclaw.pl/onkolog-dzieciecy-wroclaw/) artykuły, zatem nie ociągaj się i przeczytaj je – to pokrewna tematyka, która jest z pewnością godna uwagi.

Liposukcja ultradźwiękowa używa fal o pewnej częstotliwości aby rozbijać komórki tłuszczowe. Tłuszcze, jakie są w ten sposób uwalniane, są następnie transportowane do wątroby i tam przetwarzane na energię.

depilacja przy użyciu lasera

Źródło: foter.com
Ten rodzaj liposukcji używać można praktycznie na każdą część ciała, przy trzymaniu się odpowiednich zaleceń w zasadzie nie powoduje ona żadnych nieprzyjemnych skutków. Zaawansowane urządzenia jakiś czas temu wkroczyły także w depilację, obecnie jednym z najbardziej skutecznych sposobów na to, żeby się pozbyć niechcianego owłosienia będzie wykorzystanie lasera light sheer warszawa (w najnowszym wpisie). Dzięki zastosowaniu promieni świetlnych o odpowiedniej długości cebulki włosów są w bardzo skuteczny sposób niszczone, dając rzeczywiście trwałe efekty.