Jak leczyć depresję sezonową?

przez | 9 lipca 2021
Drażliwość, wahania nastroju, spadek aktywności. Z całą pewnością zastanawiasz się, czy dotknęła Cię depresja. Wykonaj więc krok w dobrym kierunku i zobacz na czym stoisz. Właśnie teraz możesz wykonać test depresji Burnsa, który znajdziesz choćby w internecie. Rozwiązanie testu pochłania tylko parę minut, po których dowiesz się czy faktycznie cierpisz na depresję, a jeżeli tak to w jakim stopniu jest poważna.

fototerapia
Jeżeli Twoje kłopoty z samopoczuciem nasilają się w okresie jesienno-zimowym może to być depresja sezonowa.

Nie czekaj dłużej – kliknij tu – zobaczysz tam uwagi spod linku (https://restauracjawsloiku.com/product-category/sosy/) odnoszące się do tej tematyki, one też z pewnością bardzo Cię zaabsorbują.

Jej symptomy przejawiają się codziennie lub prawie codziennie i ”towarzyszą” przez okres co najmniej dwóch tygodni. Mijają porą wiosenną lub letnią.

Pomimo, że źródła powstawania depresji sezonowej nie są znane, uważa się, iż głównym czynnikiem jest niski przekaz światła słonecznego docierającego do siatkówki naszych oczu. Wpływa ono na sposób funkcjonowania różnych struktur mózgowych, a mianowicie na procesy powstawania i regulacji neuroprzekaźników i hormonów niezbędnych do wielu życiowych czynności. Terapia polega na naświetlaniu oczu pacjenta sztucznym, jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, a kilka lub kilkanaście razy silniejszym od zwykłego domowego oświetlenia (dowiedz się więcej o terapii światłem).

Metoda ta przynosi zauważalne postępy (w 60-80%), a jej konsekwencje, takie jak zmniejszenie senności, apetytu i zmęczenia oraz poprawę nastroju, jesteśmy w stanie zarejestrować już po kilku dniach od jej użycia. Co więcej, fototerapia jest bezbolesna, objawy niepożądane (np.: zaczerwienienie oczu lub bóle głowy) zdarzają się bardzo rzadko i może być stosowana także w domu pod kontrolą lekarską.

fototerapia

Błędnie sądzi się, iż w leczeniu depresji sezonowej wskazana jest wizyta w solarium. Nie jest to zgodne z prawdą, ponieważ lampy w solariach nie posiadają działania antydepresyjnego.

Lampa do fototerapii została zaprojektowana w celu wykluczenia objawów depresji sezonowej, mimo to lista dolegliwości, w których potwierdzone zostały jej lecznicze właściwości jest sporo dłuższa. Lampami leczymy np.

Nie zwlekaj – jeżeli masz ochotę uzyskać uzupełniające informacje na ten temat, pamiętaj o tym, że bezpłatne wejście na ten link naprawdę nic nie będzie Cię kosztowało.

depresję sezonową, nadpobudliwość i zaburzenia snu u osób z chorobą Alzheimera, stan ogólnego rozbicia i zmęczenia, zespół napięcia przedmiesiączkowego oraz łagodzenie dolegliwości związanych z przekwitaniem. Zatem, dajmy się skusić na prywatne słońce w środku zimy (witryna internetowa).