IN VITRO NFZ

przez | 9 lipca 2021
NFZ to system, który często zdaje się przychylny pacjentom. W naszym państwie wszyscy ciągle „wieszają psy” na większość aspektów związanych z działaniem tego instytucji. Nie tylko ogromny kolejki, ale również o brak lekarzy specjalistów sprawia, że trudno myśleć w superlatywach o Narodowym Funduszu Zdrowia. Jednak niektóre rzeczy pokazują jak ważny jest w naszym kraju NFZ m.in. jeśli mowa o refundowanie niektórych leków czy operacji. In vitro nfz to opcja dający możliwość starania się o dzieci coraz szerszemu gronu osób. Dla wielu to ostatnia szansa na stworzenie pełnej i szczęśliwej rodziny.

DOFINANSOWANIE PRZEZ NFZ

dziecko

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Są rzeczy, które zawsze pozostają kontrowersyjne. Do takich spraw na pewno należą zabiegi in vitro (więcej o in vitro). Vardzo duże grono ludzi nadal twierdzi, że taka metoda powołania człowieka na świat jest nie do zaakceptowania. Jednak w ten sposób krzyczą przeważnie te osoby, którzy posiadają własne zdrowe i uśmiechniętych dzieci. In vitro w Polsce może być w stu procentach opłacone przez NFZ. Przez porozumieniu zawarte między NFZ – http://www.hipokrates-olesnica.pl i ZUS wszystko jest możliwe. Trzeba po pierwsze zarejestrować się, a później czekać na kwalifikację. Niestety procedura wcale nie jest prosta. W dodatku jest sporo czynników wykluczających, które sprawiają, że osoby starające się o dziecko nie mogą starać się o zapłodnieniu pozaustrojowe. W naszym kraju o tego rodzaju zapłodnieniu mogą mogą myśleć jednie Ci, którzy są partnerami, nie ma u nas jak np. w USA są banki nasienia, które pozwalają sobie wybrać nasienie, to najprawdopodobniej najlepsze rozwiązanie. U nas nadal ta tematyka jest pełna nagatywnych opinii, co wielu ludziom nie daje mozliwości normalnie funkcjonować. A wystarczy, żeby ludzie spojrzeli na in vitro jedynie, jako na szansę. Ludzie chcący być rodzicami mogą dostać swoje marzenie. Osoby, którzy mogłyby być najlepszymi rodzicami świata mają zostać pozbawione tego, bo nie mogą sami doprowadzić do zapłodnienia? Skoro nauka poszła do przodu do tego stopnia, że da się pomóc tym osobom to, dlaczego nie? Jeżeli para jest w stanie przejść tak wiele, żeby mieć dziecko, to raczej powinniśmy tym ludziom pomagać, wspierać ich, a nie dodatkowo te osoby gnębić.

Jeżeli zainteresował Cię nasz artykuł, to pragniemy zwrócić Twoja uwagę na fakt, że pod poniższym linkiem oczekuje na Ciebie interesujące zagadnienie.

Pomyślmy nim będziemy krzyczeć nie dla zapłodnienia pozaustrojowego, co mówilibyśmy gdybyśmy to my znaleźliśmy się w takiej sytuacji klinika leczenia niepłodności Gyncentrum.