Herbatka czy kawusia? Co popijać na diecie?

przez | 9 lipca 2021
Kawa a także herbata mogą tak dopomóc w walce o smukłą sylwetkę, jak i ją sabotować. W jakiej formie kawusia a także herbatka są najlepsze, kiedy je pić, aby nadrobić przemianę materii oraz jakich dodatków wystrzegać się.

Pobudzenie. To pierwsze skojarzenie, które przychodzi do głowy, gdy pomyślimy o kawie. I całkiem słusznie. Pokazuje się, iż kofeina w niej zawarta obniża ilość substancji występującej w mózgu mienionej adenozyną. Duże poziomy owej ostatniej sprawiają, że pogarsza się zdolność koncentracji, pojawia się senność i zmęczenie. Jeśli jednakże przeholujemy z ilością kawy lub napoju energetycznego, skutek będzie odwrotny, pojawi się irytacja a także mdłości. Pobudzeniu towarzyszy poprawienie zdolności wysiłkowych. W szczególności tyczy się to wysiłków trwających dłużej aniżeli 30 minut. Zalety picia kawy to również kreowanie pomyślnych warunków do spalania tkanki tłuszczowej a także hamowanie łaknienia – . Okazuje się, iż osoby konsumujące porcję kofeiny na parędziesiąt minut przed wysiłkiem fizycznym, palą więcej tłuszczu a także mają większą motywację do treningów. Nie zadziwia zatem fakt, że jest to bazowy składnik większości dostępnych aktualnie środków stymulująco-odchudzających. Pamiętajmy jednak, że kofeina to nie panaceum na tłuszcz. Bez zbilansowanego jadłospisu, nawet podwójna doza kofeiny niewiele może sprawić.

morze

Autor: Becks
Źródło: http://www.flickr.com
ile kalorii na redukcji

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromnie często słyszymy, iż kawa jest niezdrowa. Jest w tym ziarenko prawdziwości, jednakże tyczy się to innych substratów umieszczonych w kawusi i to nieomalże wyłącznie wtenczas, kiedy pijemy więcej, niż dwie kawusie w ciągu dnia – . Kofeina sama w sobie jest kapitalnym antyoksydantem, znaczy to, że chroni nas przed wolnymi rodnikami. Wykorzystywana jest w boleściach głowy.

Miejmy na uwadze, iż kofeina może mieć działanie odwadniające, zwłaszcza u ludzi, którzy nie stosują jej regularnie. Ile kalorii na redukcji niezdrowego pożywienia możemy stracić? To też zależy od ilości wypijanej codziennie kawusi i herbatki.