Funkcja poradni zdrowia – co warto wiedzieć?

przez | 9 lipca 2021
Każdy, kto posiada ubezpieczenie zdrowotne, może się za darmo leczyć w placówkach, które posiadają podpisaną umowę z NFZ. Są to ambulatoria wszechstronne, gdzie przede wszystkim przyjmują doktorzy pierwszego kontaktu. To chory rozstrzyga, kto ma go leczyć. Przychodnia może odmówić zarejestrowania do konkretnego doktora wówczas, jak posiada on już pod opieką 2750 chorych.

pani doktor

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jesteśmy niezadowoleni z usług, posiadamy prawo zmienić medyka. Bezpłatnie możemy to zrobić dwa razy w ciągu roku kalendarzowego. Za wszystkie dodatkowe odpisanie uiścimy 80 zł. Wyjątkiem są sytuacje, gdy zmienimy miejsce zamieszkania, lub kiedy lekarz odszedł z pracy. Przychodnia bazowej ochrony zdrowotnej przeprowadza diagnostykę w stopniu podstawowym, prowadzi też bezpłatne projekty profilaktyczne. W każdej przychodni istnieje pokój zabiegowy, gdzie chorzy przeprowadzają pomiary ciśnienia, cukru we krwi, czy EKG. Pracuje w nich wykwalifikowana kadra medyczna, gotowa nieść pomoc każdemu choremu. Prócz tego każdy pacjent winien wybrać pielęgniarkę rodzinną.

korytarz w przychodni

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy kto dba o zdrowie winien regularnie wykonywać istotne badania. Jeśli lekarz rodzinny ustali jakieś nieprawidłowości w wynikach, pacjent odbiera skierowanie do medyka specjalisty. Do niektórych fachowców nie jest konieczne skierowanie, lecz o tym powiadomi chorego lekarz kierujący. O niezbędności zrealizowania badań rozsądza doktor. Przychodnia zdrowie Nie będziemy płacić za wyznaczone przez niego badania, jeżeli dokonamy je w miejscu wskazanym na skierowaniu. Medyk ma bowiem podpisaną umowę z tą właśnie jednostką i tam jest zmuszony kierować chorych. Odmienne reguły dotyczą tylko nadzwyczaj wielopłaszczyznowych badań, np. tomografii, rezonansu magnetycznego, czy też mammografii. http://www.przychodniazycie.pl/308,Medycyna_pracy.html

Dowolna przychodnia, która ma podpisany kontrakt przeprowadzi owe badanie.
Funkcją personelu medycznego zatrudnionego w lecznicach jest zapewnienie pacjentom kompetentnej, pomocnej troskliwości medycznej w stopniu specjalizacji reprezentowanych, przestrzeganie praw chorego, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego, również rozbudowa działań z obrębu zbiorowej prewencji i promowania zdrowia.