Farmaceutyczne środki dla urody i zdrowia

przez | 29 lipca 2021
Apteki oprócz preparatów, które pomagają leczyć wiele schorzeń, proponują również coraz częściej suplementy diety, pozwalające zachować organizm w dobrej kondycji. Suplementy diety mogą być zażywane, aby nie dopuścić do powstania lub rozwinięcia się choroby. Pomagają pozbyć się dokuczliwych dolegliwości, skończyć z paleniem, pozbyć się zbędnych kilogramów.

W ofertach aptek (w serwisie) – zarówno tych stacjonarnych, jak i prowadzących sprzedaż internetową, coraz częściej pojawiają się również kosmetyki i dermokosmetyki. Przy pomocy specjalistycznych preparatów łatwiej dbać dziś o zdrowie i urodę.

kosmetyki

Autor: Macnetize.com
Źródło: http://www.flickr.com

Dermokosmetyki to połączenie kosmetyków z działaniem leczniczym. Sprzedawane są w aptekach, a ich działanie jest szersze niż produktów z drogerii. Wśród takich dermokosmetyków, znajdują się te przeznaczone do walki z problemami skórnymi, takimi jak np. trądzik, pierwsze oznaki starzenia, zmarszczki, przetłuszczanie, tak zwane pajączki czy brak odpowiedniego nawilżania. Przykładem takiego środka może być Mediderm emulsja pod prysznic.

prysznic

Autor: Mike Schmid
Źródło: http://www.flickr.com

Innym popularnym preparatem dostępnym w aptekach jest lek Desmoxan. Jak powszechnie wiadomo palenie jest niezwykle szkodliwe, natomiastjego rzucenie nie należy do łatwych. Uzależnienie od nikotyny, przy odstawieniu papierosów powoduje wiele nieprzyjemnych odczuć. Może to być nadmierny apetyt, poczucie zdenerwowania, roztargnienie, a nawet bóle głowy. Z pomocą może właśnie przyjść lek Desmoxan, z których łatwiej pozbyć się chęci zapalenia papierosa. Desmoxan pozwala na zminimalizowanie nieprzyjemnych skutków odstawienia nikotyny i co za tym idzie pozwala zapanować nad uczuciem chęci sięgnięcia po papierosy. Zobacz: . Głód nikotynowy jest znacznie mniejszy, a to dzięki działaniu cytozyny. Stosowanie leku przy eliminowaniu nikotyny pozwala łagodniej przejść przez czas, w którym organizm domaga się jej z powodu przyzwyczajenia. Rzucanie palenia jest łatwiejsze i prościej wytrwać w założeniu.