Endokrynolog – w jakiej sytuacji warto by pójść do tego doktora?

przez | 9 lipca 2021
Regularne badania są gwarantem wykrycia chorób jeszcze we wczesnym stadium, gdy ich wyeliminowanie nie generuje tak wielu kłopotów. Niestety, sporo osób z powodu szybkiego trybu życia, nie ma czasu na wizyty u lekarza albo lekceważy własny stan zdrowia i dopiero, kiedy zauważają niepokojące dolegliwości, decydują się na poszukanie rady u specjalisty.

Stetoskop

Autor: Dr.Farouk
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to naprawdę istotny błąd, gdyż niekiedy okazuje się, że choroba znajduje się już w zaawansowanym stadium.

Czy zaintrygował Cię wpis? Tak? To nadchodzimy z wiadomością, że przygotowaliśmy dla Ciebie dostęp ekstra do nowych notek pod poniższym linkiem.

Jednym z tych lekarzy, do których kategoryczna większość Polaków chodzi dosyć rzadko jest endokrynolog, specjalista w zakresie stosownej pracy gruczołów ciała człowieka, jakie są odpowiedzialne oczywiście za produkowanie hormonów. Kiedy absolutnie należy pójść do tego lekarza?

Endokrynolog Lublin okazuje się być niezbędny głównie w przypadku chorób tarczycy, które dzisiaj niestety występują dość często. Zarówno niedoczynność, jak i nadczynność funkcjonowania tego gruczołu to niepokojące problemy, jakie mogą prowadzić do niebezpiecznych skutków dla zdrowia. Objawy są bardzo typowe. W przypadku niedoczynności tarczycy przeważnie zauważa się większą wagę ciała, dużą senność, a kobiety poza tym nieregularnie miesiączkują. Osoby chore na nadczynność z kolei chudną, jednocześnie mając rzeczywiście duży apetyt. Zazwyczaj odznaczają się także posiadaniem wytrzeszczu oczu.

Alarmujące powinno być też zbyt duże wypadanie włosów bądź nerwowość. Kłopoty endokrynologiczne mogą odnosić się do osób w każdym wieku, tym samym nie należy bagatelizować żadnych dolegliwości.

Jeśli zaciekawił Cię opisywany materiał, koniecznie zobacz dodatkowo ten odnośnik! To świetna oferta (https://www.winnicadwiegranice.pl/odmiany-winogron/) i tu znajdziesz szczegółowe informacje.

Tylko endokrynolog Lublin będzie w stanie ocenić, czy dana osoba rzeczywiście cierpi z powodu nieodpowiedniej pracy gruczołów takich jak tarczyca, nadnercza czy jajniki. Panie powinny być czujne też w momencie, kiedy na ich ciele pojawi się nadmierne owłosienie. Z reguły towarzyszy mu zaburzenie cyklu miesiączkowego, niekiedy łysienie. Jest to hirsutyzm, a więc zbyt duża ilość androgenów w krwi kobiety. Im wcześniej osoba chora uda się do lekarza tym lepiej. Jej szanse na wyzdrowienie w takich przypadkach znacząco rosną. Można umówić się na wizytę w ramach NFZ lub wizytę prywatną, rzecz jasna płatną. Oba rozwiązania różnią się jednak głównie okresem oczekiwania na ustaloną wizytę – sprawdź tu .