efektywne unikanie chandry jesiennej

przez | 9 lipca 2021
Gdy dopada nas jesienna chandra, najchętniej lokujemy się przed telewizorem, obwiązani pledem i pokrzepiamy się kawałkiem czekolady. Gdy na dworze robi się ponuro, nie chce się nam wychodzić z domu, na szczęście są sprawdzone metody na poprawę sobie kiepskiego samopoczucia. Nie wyczekujmy kiedy właśnie nas pochwyci depresja jesienna, postarajmy się jej zapobiegać. Wiele zależy od nas samych. W wolnej chwili poczytajmy pismo o wyjazdach, obserwujmy fotografie pięknych wybrzeży, to z pewnością polepszy nam nastrój i odpędzi jesienną depresję.

jesień

Autor: Bailiwick Studios
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie chcemy, czy też nie zdołamy pójść na kurs gimnastyki, zróbmy to sami w swoim gniazdku. Włączmy muzykę, która łączy nam się z fajnymi chwilami z wakacji i poćwiczmy sami, przytaczając miłe wspomnienia. Ruch wspiera wydzielanie endorfin, jakie są odpowiedzialne za nasz stosowny nastrój. Idąc na spacer, czy do pracy, włóżmy szal spryskany ukochanymi perfumami, które przytoczą błogie wspomnienia. To poprawi nam samopoczucie na cały dzień i ani nie pomyślimy o jesiennej depresji. Przebywajmy jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Nawet, jeśli aura jest ogromnie brzydka, pójdźmy na krótką przechadzkę.

W weekendy nie siedź przed telewizorem i nie podjadaj czekoladek i chipsów. To nic, że czujesz się zmordowana. Jeśli nie opuścisz domu, nie odpoczniesz. Zakładajmy barwne ubrania.

Podobnie ekscytujące artykuły znajdują się w pokrewnym serwisie. Jeśli chcesz je poznać – zobacz pod linkiem torba psp r1, który jest tutaj.

Nie idzie o to, abyśmy defilowali w całości ubrani w purpurę, kupmy sobie choć barwne dodatki, ciepły kanarkowy szalik, czerwoną apaszkę, czy też soczyście zielone rękawiczki i czapkę. Zimą częstokroć przybieramy na wadze, gdyż nasz organizm posiada podatność na przechowywanie zasobów na zimę. Niech taka sytuacja nie wpędzi nas w depresję zimową, ruszajmy się, konsumujmy dużo owoców i warzyw, pijmy wodę i herbaty owocowe. Sprawdź także sposoby na poradzenie sobie z depresją.

Nie zapomnijmy o tym, żeby odwiedzić fryzjera i kosmetyczkę. Taka wizyta stale poprawia nastrój nie wyłącznie kobietom, faceci też uwielbiają polepszyć sobie nastrój przez świadomość porządnego wyglądu. Problem depresji zimowej traktuje zarówno dam jak i panów.