Efektywna pomoc dla osób pracujących przy biurku

przez | 26 lipca 2021
W dzisiejszych czasach podobnie jak dawniej, najważniejszą wartością dla każdego z nas jest zdrowie. Jednak dziś o wiele łatwiej nam o nie zadbać. Mamy bezpłatny dostęp do lekarzy różnych specjalności, rozbudowuje się też rynek usług medycznych. Wiele osób jednak mimo to lekceważy własny stan zdrowia. Współczesny człowiek jest zabiegany, wciąż zaabsorbowany swoją karierą. Dopiero, gdy zaczyna się z nami dziać coś niepokojącego, szukamy szybkiego rozwiązania. A przecież najistotniejszym jest, żeby znaleźć przyczyny naszego złego samopoczucia i zawczasu zapobiegać stanom, gdy zaczyna nam coś dolegać.

Podejście holistyczne zakłada, że aby czuć się dobrze, należy zadbać zarówno o nasze ciało, jak i umysł.Najlepszym rozwiązaniem, które spełnia oba te warunki jest masaż. Właściwie przeprowadzony, polepsza nasz stan zdrowia, a zwłaszcza powoduje, że poczujemy się odprężeni i odstresowani (masażysta godny polecenia).

masaz leczniczy

Autor: Nate Grigg
Źródło: http://www.flickr.com

W branży działa mnóstwo salonów masażu i ośrodków SPA, które posiadają szeroką ofertę różnego rodzaju masaży. Dobrze jednak najpierw rozeznać się w temacie i wybrać ten najlepszy dla siebie. Rozróżniamy zwłaszcza dwa typy masaży: lecznicze i relaksacyjne. Pierwsze z nich nierzadko są częścią dłuższej rehabilitacji i mają na celu wyeliminowanie bólu lub poprawę zakresu ruchów naszego kręgosłupa. Wówczas niezwykle ważne jest, aby masaż wykonywał dyplomowany masażysta, najlepiej po rehabilitacji. Niewłaściwie zrobiony masaż może nam bowiem niejednokrotnie pogłębić ból, niż go wyleczyć.

Jeśli niniejszy wpis Cię zainteresował, to wejdź na ten link – zobaczysz tam użyteczny wpis (http://www.scenariuszzycia.pl/recall-healing-totalna-biologia/), który zapewne uznasz za godny uwagi.

Nie dajmy się więc zwieść niskim cenom, lecz wybierzmy sprawdzonego masażystę.

Drugi typ masażu, to masaż relaksacyjny. Jego celem jest poprawę naszego ogólnego samopoczucia. Często stosowany jest w ośrodkach, gdyż łączy się go z zabiegami pielęgnacyjnymi. Do masażu stosuje się bowiem pachnące olejki i mikstury, które mają dobroczynny wpływ na urodę. Aromaterapia doskonale poprawia nastrój, działa również pozytywnie na nasz układ oddechowy. Wiele olejów ma właściwości antyseptyczne i antygrzybiczne. Do najpopularniejszych masaży leczniczych należy masaż terapeutyczny stóp. Natomiast do masaży relaksacyjnych należą zabiegi z czekoladą.

Efektywną terapię poprzez masaż rekomenduje się zwłaszcza osobom zestresowanym, skarżącym się na bóle lędźwi. Właściwie wykonany masaż ma właściwości uzdrawiające i dobroczynnie na układ nerwowy. Polecany jest także wspomagająco w leczeniu chorób układu nerwowego.