Dzisiejsza pogoń za ideałem

przez | 9 lipca 2021
Teraźniejszą rzeczywistością rządzi nie tylko pieniądz – we współczesnym świecie trzeba umieć zaistnieć, we współczesnym świecie trzeba być modnym, pięknym i zdrowym. Nagminnie w internecie niejedno forum o dietach czy równie niezwykle popularne forum o suplementach odwiedza setki osób, które pragną się dowiedzieć jak być zdrowszym, piękniejszym i tym samym bardziej atrakcyjnym dla innych.

sport

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Panie wybierają fora o urodzie, o stylizacji, wielu mężczyzn zaś wchodzi na forum o treningach, a niejednokrotnie również na forum o sterydach – trzeba przecież mieć doskonałą sylwetkę, bowiem to ona skupia uwagę ludzi. Kult ciała zwycięża, ale nie tylko – oprócz tego, że chcemy świetnie wyglądać, chcemy być też interesujący pod innym względem – chcemy się wyróżniać i być kimś wyjątkowym. Tyle, że czy to nowina?

Wydaje się, że oczywiście nie – od zawsze ludzie pragnęli posiadać coś co pomoże im się wybić z tłumu, w perspektywie wieków zmieniają się jedynie formy i instrumenty za pomocą których człowiek chce taki efekt uzyskać.

Intrygują Cię zamieszczone tutaj dane? To świetnie – sprawia nam to radość! Przejdź więc do następnej witryny oraz doczytaj więcej (http://okulus.pl/czym-jest-laserowa-korekcja/) aktualne wpisy.

Pewne jest, że nie powinno się oceniać pogoni za cudzą akceptacją, ani w pozytywny, ani w negatywny sposób – chociaż jak wiadomo skłonność do oceniania innych ma w rzeczywistości każdy z nas. Dla jednego osoba, która zagląda na forum o sterydach będzie przykładem „gogusia”, który tylko siłą mięśni może istotnie zaistnieć – dla samego zainteresowanego, będzie to natomiast kolejny krok ku pokazaniu samego siebie. Ważne jest jednak również, że za niewłaściwe nie można uznać potrzeby bycia lepszym – wszak na tym w istocie opiera się rozwój.odwiedź mikroflora jelit mikroflora jelit

Człowiek chce przezwyciężyć swoje słabości i tym sposobem dążyć do wyznaczonego ideału, który zaistniał w jego głowie. Ale jaki jest aktualnie ideał człowieka? Czy możemy uznać, że jest to właśnie ktoś piękny, zdrowy i bogaty? Czy do takiego stanu usiłuje dążyć każdy? Wydaje się, że samo dążenie do ideału nie jest niczym niestosownym, niestosowne mogą być jedynie narzędzia za pomocą których chcemy ten stan uzyskać. Pamiętajmy, że wszystko jest dobre, o ile wybieramy rozsądnie i z umiarkowaniem. No i przede wszystkim – w zgodzie z samym sobą i własnymi rzeczywistymi – a nie tylko narzuconymi przez innych – wymogami.