Doznałeś kontuzji? dobrą terapię na różne urazy

przez | 9 lipca 2021
Mówi się, iż nawet w raju nieszczęścia uwielbiają chodzić po ludziach. Spędzamy wakacje w wyjątkowym kurorcie, jest faktycznie jak w raju, ponieważ pogoda jest cudowna i warunki zakwaterowania również są wyjątkowe. Najlepsze są jednak rozrywki, gry, spędzanie czasu na plaży, a później kąpiel w idealnie czystej wodzie.

doktor ikona

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

Nieszczęście jednakże skrywa się za rogiem, chodzi za nami, zaciera ręce i czeka na moment, w której nas zaatakuje. Jeszcze nie w tej chwili, jeszcze nie dzisiaj, ale w końcu dezorganizuje nam urlop.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to śmiało zobacz, co znajdziesz w ofercie (http://www.advancedfood.pl/sosy-ostre/), która odnosi się do tej samej tematyki.

Zamiast dalej niewzruszenie spędzać czas na wakacjach jesteśmy zmuszeni szybciej powrócić do kraju i zacząć naprawiać to, co zostało nam zepsute.

Czeka Cię żmudna i długa rehabilitacja, o tak, ale na szczęście istnieje sposób na błyskawiczną i efektowną terapię. Odpowiedzią jest leczenie u dr Paradowskiego. Czynniki wzrostu to najprościej ujmując białka, stymulują one procesy naprawcze i regeneracyjne tkanek po kontuzji. Największa ich ilość jest w ziarnistościach płytek krwi, to stamtąd właśnie uwalniane są czynniki w odpowiedzi na uszkodzenie tkanek w trakcie procesu krzepnięcia krwi. Dzięki działaniu czynników wzrostu stymulowana jest migracja komórek w miejsce uszkodzenia, tam są namnażane i różnicowane.

Kule ortopedyczne

Źródło: www.foter.com

Już od przynajmniej kilku lat czynniki wzrostu stosuje się w różnorodnych gałęziach medycyny, w największej ilości przypadków do skutecznej stymulacji gojenia tkanek. Dobrze sobie dają radę w ortopedii, gdzie stosuje się je do przyspieszenia zrostu kostnego i gojenia tkanek miękkich (mięśnie, ścięgna). Czynniki wzrostu to uniwersalny lek, jaki pozwala na wyleczenie każdego schorzenia ortopedycznego, ale pole zastosowania tej metody wykracza daleko poza jedną specjalizację. W warunkach operacyjnych możemy stosować czynniki wzrostu dla działania, jakie wspomoże leczenie stawów rzekomych kości albo na przykład w rekonstrukcjach więzadeł w kolanie. W największej jednak ilości wypadków stosuje się terapię czynnikami wzrostu w ambulatoryjnym leczeniu zmian zwyrodnieniowych.

Dość istotny odnotowania jest fakt, iż z racji, że podczas terapii czynnikami wzrostu mamy do czynienia jedynie z własną krwią, nie ma ryzyka dolegliwości wirusowych.

Pragnęlibyśmy, by te wpisy były interesujące. Z tego powodu będziemy radośni, jeżeli jakikolwiek komentarz z www napisany waszą ręką trafi do nas.

Występuje jednakże wada – bolesność podania. Kilka dni po podaniu, duża grupa pacjentów odczuwa dolegliwości bólowe w miejscu uszkodzenia. Co ważne, niektóre rodzaje leków przeciwbólowych są w stanie zniweczyć skuteczność działania czynników wzrostu, musimy więc każdy przyjmowany lek skonsultować z doktorem. W przeciwnym razie całe leczenie może się nie udać – sprawdź również .