Dowiedz się więcej odnośnie zabiegu plastyki warg sromowych. Przeczytaj koniecznie!

przez | 6 sierpnia 2021
Nadmierna wielkość warg sromowych może powodować dyskomfort w trakcie zbliżeń seksualnych, problemy związane z higieną osobistą, aktywnością fizyczną. Na szczęście obecna medycyna oferuje zabiegi, które pomagają kobietom uporać się z problemami dotyczącymi budowy okolic intymnych.

Plastyka warg sromowych

kobieta w pokoju

Autor: Nikos Koutoulas
Źródło: http://www.flickr.com

może dotyczyć różnego rodzaju zabiegów, pośród których do popularnie wykonywanych zalicza się zmniejszenie warg sromowych mniejszych. Zabieg ten wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu dożylnym bądź miejscowym. Polega na nacięciu w tylnej części lub klinowo w środkowej, co daje szansę na ich zmniejszenie, pozostawiając brzegi warg sromowych w naturalnej formie, przy równoczesnym zachowaniu ich wrażliwości. Są też przypadki, iż wargi są na tyle przerośnięte, że dokonuje się ich zmniejszenia na całej długości. Plastyka warg sromowych pozwala również na zniwelowanie asymetrii. Sprawdź: skuteczna plastyka warg sromowych.

Przed zabiegiem wymagane jest dokonanie wywiadu lekarskiego i poddanie się badaniom, w tym badaniu krwi i moczu. Przeciwwskazaniami do plastyki warg sromowych: miesiączka, ciąża, cukrzyca, leczenie chemioterapią. Jeśli wyniki będą dobre oraz uda się otrzymać potwierdzenie od ginekologa o braku jakichkolwiek przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania zabiegu, ustala się jego przebieg.

Sam zabieg może potrwać od 30 min do około 1,5 godziny. Powinien być przeprowadzany w pierwszej fazie cyklu. Po zabiegu pojawia się obrzęk, który ustępuje po ok. 7 – 14 dniach. Szwy ściągane są po upływie 7 dni. W trakcie rekonwalescencji przymusowa jest jest absencja seksualna przez kilka tygodni, trzeba unikać siedzenia przez pierwsze 5 dni i nie powinno się wykonywać ćwiczeń.

Kiedy poszukujesz precyzyjnych wiadomości, nie zwlekaj, tylko sprawdź pod linkiem. Znajdziesz na niej wszelkie potrzebne informacje.

Pacjentka powinna dbać o odpowiednią higienę narządów. Powrót do współżycia seksualnego będzie możliwy po upływie 6 – 8 tygodni.

Prezentowane w niniejszym tekście informacje są naprawdę godne uwagi, jednak kliknij też ten użyteczny portal – on zapewne również Cię zaciekawi.

Rezultatem zabiegu jest poprawa wyglądu warg oraz odmłodzenie narządów płciowych. Zmniejszenie warg sromowych pozwala pozbyć się dyskomfortu i bólu, uczucia wstydu podczas zbliżeń seksualnych, wpływa pozytywnie na samoocenę i ogólnie poprawia jakość życia – link.