Dolegliwości związane z bólem krzyża

przez | 9 lipca 2021
Nie ma już chyba człowieka w wieku trzydziestu lat, który by nie skarżył się na bóle kręgosłupa. Ba, i przed trzydziestką takich ludzi jest sporo. A będzie tylko gorzej, jeśli już dziś nie pomyślimy o naszym kręgosłupie.

operacja kolana

Autor: Zdenko Zivkovic
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze: podnosimy się z kanap i foteli, albowiem brak ruchu sprawia, że mięśnie tracą elastyczność i przestają pełnić swe podstawowe funkcje. Aby ćwiczenia były skuteczne, trzeba wykonywać je każdego dnia, najlepiej 2 razy dziennie, nawet po 5 minut. Zacznijmy od ćwiczeń łatwych, sukcesywnie zwiększając ich trudność i czas. Nie zapominajmy także o pilnowaniu wagi, odpowiedniej diecie bogatej w witaminy i wapń oraz dobrym materacu. Jeżeli łóżko jest za miękkie lub za twarde, kręgosłup wygina się nieprawidłowo, a to prowadzi do schorzeń kręgosłupa.

Czasem zdarza się, że odczuwamy ból w plecach, nie znając jego źródła. Trwa ponad tydzień i co pewien czas powraca. Wtedy powinniśmy wybrać się z wizytą do ortopedy. Lekarz zbada nas i odnajdzie przyczynę bólu. Poza tym przepisze właściwe leczenie. Niestety, leczenie kręgosłupa nie zawsze przynosi odpowiednie efekty. Niektóre jego schorzenia nie dają się zwyczajnie wyleczyć. Jesteśmy w stanie mimo to złagodzić ich przebieg i wstrzymać dalsze zmiany. Bóle pleców na ogół są bagatelizowane, co jest złą postawą. Sporo osób zakłada, że „samo przejdzie”.A przecież niezbędna jest wizyta w gabinecie lekarskim. Wrocławski Ortopeda rozwieje wątpliwości, czy ból wywołany jest przeciążeniem mięśni czy może przez poważną chorobę.

Zanim udamy się na spotkanie z ortopedą dobrze jest sporządzić na kartce pytania, które nas dręczą. To prosty zabieg, mający na celu ułatwienie poszukiwań ortopedy, który zaoferuje skuteczną pomoc, w zgodzie ze współczesną wiedzą medyczną oraz najlepszymi praktykami w zawodzie.

Jaką drogą znaleźć dobrego ortopedę? Najszybciej i najprościej w internecie, wpisując w wyszukiwarce frazę ortopeda Wrocław.

Kliknij śmiało ten odnośnik a stwierdzisz, że w najświeższym źródle opublikowano niesamowicie interesujące wiadomości. One też są dające do myślenia.

Dobrym źródłem informacji są również inni pacjenci. Warto zasięgnąć porad rodziny i kolegów z pracy, czy znają dobrego specjalistę do którego warto się udać.