Dobre strony ubioru piłkarskiego

przez | 9 lipca 2021
Piłka nożna aktualnie jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych na świecie. Jest bardzo lubiana też w Polsce. Dlatego na przykład pragnieniem sporej liczby młodych chłopców jest zostanie kiedyś profesjonalnym zawodnikiem. Młodzi ludzie mogą wstąpić do klubu sportowego, w którym nabywają umiejętności uczeni przez profesjonalnego trenera. Spora liczba chłopców również preferuje grę samodzielną w ramach spędzania wolnego czasu.

Zarówno do gry profesjonalnej, jak i we własnym zakresie przydatny jest właściwy strój. Rzecz jasna do gry na podwórku z przyjaciółmi wystarczą komfortowe buty i oddychający strój. Na specjalistycznych stadionach te wymagania są odrobinę wyższe. Sportowcy mają profesjonalne stroje, zazwyczaj cenionych firm odzieżowych. Rękawice bramkarskie nike, korki adidas i inne to aktualnie codzienność na stadionach.

Buty

odzież piłkarska

Autor: ms sports photography iow uk
Źródło: http://www.flickr.com

Ogromnie istotnym, jeżeli nie najważniejszym, elementem stroju sportowca są buty. Do gry na murawie wykorzystywane są tak zwane korki, które gwarantują piłkarzowi wysoką przyczepność do podłoża w czasie gry. Korki są różnorodne, należą tu przykładowo wkręty (wkręty calowe) czy tak zwane lanki. Oprócz tego buty piłkarskie muszą być wykonane z wysokiej jakości tworzywa, dzięki czemu możliwe jest kopnięcie piłki na bardzo dużą odległość. Obuwie ma jednak w pierwszej kolejności chronić stopy przed urazami bardzo szeroki wybór butów sportowych, także tych przeznaczonych do gry w piłkę nożną.

Koszulki i spodenki
Podstawowym elementem stroju piłkarza na boisku jest komplet złożony z koszulki i spodenek. Zawodnicy różnych drużyn mają rozmaite ustalone barwy strojów, w jakich występują na meczach. Ubrania dla piłkarzy ewoluowały na przestrzeni lat, zmieniał się zarówno ich fason, jak i tkanina wykonania. Zawsze jednak na pierwszym miejscu stawiano przewiewność ubioru, wykorzystywano więc materiały oddychające, a przy tym lekkie. Poza tym profesjonalni zawodnicy mają również zapewnione stroje z długimi rękawami i nogawkami do gry w razie bardzo niskiej temperatury.