Dlaczego ruch to samo zdrowie

przez | 11 sierpnia 2021
Brak ćwiczeń fizycznych może prowadzić do problemów ze zdrowiem.Każdego dnia siedzimy w pracy średnio przez 10 godzin, przeważnie za biurkiem. Tymczasem organizm człowieka nie jest przystosowany do pozostawania cały czas w jednej pozycji. Dlatego też w dzisiejszych czasach do najczęściej spotykanych kłopotów ze zdrowiem należą schorzenia kręgosłupa, a także choroby układu pokarmowego. Wielogodzinne siedzenie powoduje, że ugniatamy nasze jelita, dlatego przeważnie kończy się to zaburzeniem ich perystaltyki.

joga

Autor: iStock
Źródło: iStock
Stwierdzenie to może się wydać dosyć banalne, ale najlepszym antidotum na nasze złe samopoczucie jest ruch na świeżym powietrzu. Oczywiście chętniej ćwiczymy na powietrzu w wiosną i latem, gdy za oknem jest ciepło. Można wówczas pójść na rower, albo uprawiać jogging.Niekiedy wystarczy nawet intensywny spacer, żeby poczuć się lepiej. Nasza kondycja fizyczna zależy również od dostępu świeżego powietrza. Siedząc cały dzień w ogrzewanym biurze możemy czuć się niedotlenieni. Większość ludzi oddycha nieprawidłowo, zamiast oddychać głęboko. Zazwyczaj niedotlenienie mózgu jest przyczyną kłopotów z krążeniem.

W sezonie jesienno-zimowym, gdy szybciej robi się ciemno, często zdarza się, że po powrocie z pracy zwyczajnie nie chce nam się nigdzie wychodzić. Trzeba jednak zmobilizować, bo ruch może być również odprężający naszą psychikę. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami intensywnych ćwiczeń, doskonałym rozwiązaniem dla nas będą zajęcia z jogi lub tai-chi. Warto wpisać w przeglądarkę hasło: szkoła jogi wrocław, by znaleźć taką, która znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania.

joga

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Tym sposobem zaoszczędzimy sporo czasu. Aktualnie joga jest bardzo popularna, dlatego wciąż otwiera się wiele nowych ośrodków jogi, w różnych częściach miasta.

Jeśli chcesz przekazać jakiejś osobie dane na przedstawiany wątek, to kliknij na link i poczytaj więcej dotyczące tego problemu – z pewnością go zainteresują.

Oczywiście powinniśmy wcześniej szczegółowo przeczytać opinie o danej szkole, a zwłaszcza o instruktorach, prowadzących zajęcia. Dobry instruktor jogi to bardzo ważny aspekt, szczególnie dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z jogą. Warto pamiętać, że aktywność fizyczna nie jest specjalnie droga, ani też nie pochłania zbyt wiele czasu. Tymczasem zdecydowanie lepiej zrobić coś dla siebie niż siedzieć przed telewizorem.