Dbajmy o zdrowie – Nowoczesna, rozsądna suplementacja

przez | 29 lipca 2021
Dawnymi laty nasze babcie i prababcie nie miały możności udawać się do lekarzy ze wszelkimi swoimi niedomaganiami. Same leczyły siebie i swe rodziny naturalnymi sposobami. Co najwyżej zasięgły porady jak dbać o zdrowie u miejscowej Babki. Nowoczesne leczenie bardzo często opiera się o te podobne zioła i naturalne składniki naszych babek i prababek. To dzięki doświadczeniu, próbom, a także błędom całych pokoleń naszych przodków czerpiemy dzisiaj.

lekarz

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie, kiedy brakuje nam czasu czy też chęci aby biegać po dzikich łąkach oraz leśnych polanach w poszukiwaniu ziółek (choć polecam!), można wybrać się do apteki i tam nabyć konieczne nam lekarstwa, i to nie tylko te na receptę.

Jeżeli nie dolega nam nic bardzo poważnego, z powodzeniem możemy zasięgnąć wstępnej rady u pracownika apteki. Aptekarz chętnie odpowie nam na pytanie: jak dbać o zdrowie, czy opowie o profilaktyce różnych cywilizacyjnych schorzeń, na co niestety w teraźniejszych czasach lekarz rodzinny nie ma wiele czasu.

tabletki

Autor: themostinept
Źródło: http://www.flickr.com

Farmaceuta może poradzić nam także jaka forma nowoczesnego leczenia jest dla nas odpowiednia.

Może nam polecić na przykład kwas foliowy, którego niedobory należą do najczęściej występujących niedostatków wśród wszystkich znanych witamin, a już bez wątpienia zażywać go muszą panie planujące jak też oczekujące malucha, bowiem niedobory kwasu foliowego u przyszłej mamy mogą być powodem powstania wrodzonych wad cewy nerwowej u noworodków.

Naprawdę godny uwagi jest także olej z siemienia lnianego, ale pytajmy tylko o ten tłoczony na zimno i przechowywany w lodówce. Opcjonalnie możemy kupić wspomniany olej w postaci kapsułek, muszą one być bezwzględnie w szklanym, ciemnym opakowaniu.

Otwórz ten link implanty radom cennik! Na stronie znajdziesz ciekawe wiadomości na to zagadnienie, omówione w tekście.

Olej ten jest doskonałym źródłem NNKT, a więc Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych: Omega 3, Omega 6 oraz Omega 9 i do tego w oleju z siemienia lnianego kwasy te występują w bardzo bliskich ideałowi proporcjach! Ja często podczas szukania lekarstw czy suplementów korzystam z takiej strony – .

Mają one niebagatelne znaczenie dla rozwoju mózgu naszych pociech, wpływają dobrze na układ nerwowy i regulują poziom hormonów. Poza tym wszystkim olej lniany ma świetny wpływ na stan skóry, włosów i paznokci mało tego – zapobiegnie nadwadze. Nie zapominajmy jednakże, iż żadne suplementy nie są w stanie zastąpić zrównoważonego, racjonalnego sposobu odżywiania się oraz prowadzenia zdrowego trybu życia.