Coraz bardziej znany zabieg na damskie problemy. Czy poznałaś już labioplastykę? Czy wiesz czym się zajmuje ta dziedzina medycyny?

przez | 9 lipca 2021
Jedną z doskonale rozwijających się teraz gałęzi w ramach ginekologii plastycznej jest tak zwana labioplastyka. Nie jest ona jeszcze zbyt pospolita, a polega na zmianie kształtu oraz wielkości warg sromowych. W różnorodnych sytuacjach, takich jak przerost, asymetria i pozostałe elementy, które zdołają kreować trudność w wielu sytuacjach, jak utrzymanie higieny osobistej, winno się dokonać zabieg ich pomniejszenia. Równolegle, operacja plastyczna miejsc intymnych u pań kiedyś uważana była za zbędną fantazje, dziś jest inaczej, gdyż świadomość u kobiet związana z ich zdrowiem i komfortem zarówno psychicznym, jak i fizycznym jest zdecydowanie większa.

Kobieta

Autor: Mateus Lunardi Dutra
Źródło: http://www.flickr.com
Nieasymetryczne lub za duże wargi sromowe mogą nie tylko wywołać duży dyskomfort, lecz także ból. Poza tym powstające poczucia wstydu, zdołają też znacznie wpływać na małą pewność siebie w kontaktach seksualnych. Całe szczęście, iż obecnie istnieją możliwości w tym obrębie, to że mamy szanse zrealizowania plastyki warg sromowych, czyli labioplastyki.

Labioplastyka może mieć dwa rodzaje (polecana strona estetyka-intymna). Pierwsza z nich jest mniejsza, dzięki której realizuje się zabiegi, w których zmianie podlegają głównie fałdy błony śluzowej sromu, które są zdeformowane lub są zbyt dużych wymiarów. W trakcie tego zabiegu eliminuje się zbytnią ilość tkanki. Drugi rodzaj jest bardziej poważny, większy, jest realizowany przy atrofii, czyli zaniku narządu. Polega zaś na ostrzykiwaniu warg sromowych botoksem. Istnieją dwie techniki plastyki warg sromowych.

Jedną z nich jest procedura TRIM. To zabieg, jaki jest przeprowadzany przez największą liczbę chirurgów specjalizujących się w labioplastyce. Jednocześnie, co smutne, jest to także pojedyncza metoda, którą tak naprawdę znają i wykonują. Ta procedura zatem jest popularna też z tego powodu, że

doktor

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

wiele pacjentek oczekuje dużego zredukowania rozmiaru warg sromowych mniejszych, a także usunięcia ciemnych brzegów. To sprawia, że wyglądają młodziej.

Inna metoda – Wedge, to klinowa zmiana warg. Realizowane jest sporo zmian, lecz jednocześnie zostawione zostają prawdziwe brzegi i naturalne zabarwienie. Taka strategia nazywana jest również „techniką V”, bo długość oraz rozmiar warg sromowych mniejszych redukowana jest przez usunięcie „klina” w kształcie litery „V”, jakiego brzegi są kolejno zszywane.