Co to jest pedodoncja?

przez | 9 lipca 2021
Stomatologia to dziedzina leczenia wyróżniająca się licznymi specjalnościami. Jedną z nich jest właśnie pedodoncja, innymi słowy stomatologia dla dzieci.
Pedodonta specjalizuje się w chorobach ząbków dzieci jak też wadami zgryzu u maluchów.

wizyta
Ciąża, USG

Autor: iStock
Źródło: iStock
Dziedzina ta została wydzielona ze względu na odmienną budowę zębów oraz całego układu stomatologicznego maluchów. Z odmiennej budowy wynikają charakterystyczne kłopoty, jakie dotykają uzębienie maluchów. Pedodonta trudni się ich kuracją, ale również leczeniem schorzeń błony śluzowej i korekcją wad zgryzu u maluchów. Tym trudni się właśnie pedodoncja (zobacz www.welldent.wroclaw.pl/uslugi/implanty-wroclaw/) Wrocław jest miastem w którym bez kłopotu znajdziemy takiego lekarza.
napar

Autor: lumiere
gabinety odontologii dla dzieci nierzadko są celowo przygotowane pod kątem małych pacjentów. Jest to ważne, albowiem wizyta u dentysty prawie zawsze jest dla dziecka źródłem stresu. Kolorowy, w wyższym stopniu przyjazny gabinet oraz zabawki pomagają złagodzić nerwy generowane poprzez wizytę u dentysty. Warto mieć na uwadze, iż w trakcie wyrzynania zębów ujawniają się nierzadko wady zgryzu, a same zęby są szczególnie narażone na próchnicę. Z tego względu na przegląd dentystyczny należy wybierać się z potomkiem nie rzadziej aniżeli raz na pół roku. Przed pierwszą wizytą u dentysty należy przeprowadzić konsultację, w szczególności jeśli dziecko boi się stomatologa.

W trakcie takiej wizyty maluch ma okazję zaznajomić się dentystą, obejrzeć gabinet a także znajdujące się w nim przyrządy, co pomoże zredukować stres podczas przyszłych koniecznych zabiegów. Pamiętaj, sprawdzaj maluchowi ząbki każdego dnia, monitoruj prawidłowość czyszczenia, wyrabiaj dobre przyzwyczajenia oraz sam dawaj przykład.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*