Co nam proponują sklepy ze zdrową żywnością?

przez | 9 lipca 2021
Sklepy ze zdrową żywnością mnożą się ostatnio niczym grzyby po deszczu. Może łącznie z modą na czynne warianty wypoczynku sprawią, iż kolejki do medyków wreszcie się skończą? Oby tak było. Punkty te proponują przede wszystkim wszelakiego typu żywność ekologiczną, zaczynając od surowych warzyw jak też innych wytworów agrarnych mających należyte poświadczenia i wspólnotowy logotyp (tak zwany euro liść).

ekologia

Autor: Baltimore RecNParks
Źródło: http://www.flickr.com

Czym charakteryzują się takie certyfikowane produkty agrarne? Warzywa a także owoce takie uprawiane były na glebie niezanieczyszczonej pestycydami. Jest dozwolone w tychże gospodarstwach korzystać tylko i wyłącznie z naturalnych środków ochrony roślin. Jeśli natomiast idzie o hodowlę zwierząt, w wyżej wymienionych gospodarstwach niedozwolone jest dokarmianie ich jakiegokolwiek rodzaju antybiotykami, stymulatorami wzrostu bądź hormonami. Kokoszki chodzą po wolnym wybiegu i znoszą zdrowe jajeczka. Farmy wytwarzające żywność ekologiczna przechodzą liczne kontrole i to już w fazie gdy rozpoczynają starania o nadanie im certyfikatu gospodarstw ekologicznych.

Czy zajmują Cię prezentowane tematy? Jeśli tak, to patrz szczegóły (https://bakaliowyswiat.pl/pl/produkty-ekologiczne) i odnajdź więcej informacji na ten temat – z pewnością będą niezwykle wciągające.

Zanim wytwarzane przez nie produkty żywnościowe trafią do sklepów ze zdrowa żywnością także poddane są licznym inspekcjom. W procesie produkowania żywności ekologicznej zakazane jest dodatkowo używanie składników GMO. Wytwarzana tym sposobem żywność ekologiczna jest niewątpliwie droższa od tej powszechnej, gdyż do jej wyprodukowania potrzeba nieporównywalnie więcej czasu i wysiłku. Jest ona jednakże warta swej ceny. Sklepy ze zdrową żywnością proponują nam całą mnogość wyrobów.
Oprócz artykułów nieprzetworzonych można tam dostać: produkty śniadaniowe, mleko, octy, dżemy z owoców hodowanych w sposób ekologiczny, produkty pszczele, pasty do smarowania chleba, wszelkiego typu: ryże, makarony, słodziki, przetwory z rybne, rodzynki, napoje, suszone warzywa, nasionka, słodycze dietetyczne, kawy, przyprawy, aż po bieliznę z ekologicznej bawełny oraz ekologiczne środki czystości.

danie

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com

Są również w w/w sklepach specjalistyczne linie produktów ofiarowane: cukrzykom, osobom nietolerującym glutenu, osobom na diecie wegetariańskiej oraz specjalny dział z artykułami przeznaczonymi dla dzieciaczków i niemowlaków. Na pewno każdy znajdzie w takim sklepie coś w sam raz dla siebie. Jeżeli oprócz zjadania zdrowych potraw przygotowywanych z żywności ekologicznej będziemy dbać o tężyznę fizyczną uprawiając sport w sposób regularny, wtedy długie i zdrowe życie mamy zagwarantowane.