Co należy rozumieć pod pojęciem „dobry specjalista”?

przez | 9 lipca 2021
Choć natchniony Słowacki pisał: „Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”, tak naprawdę nawet najbardziej pojemna głowa nie wyrazi to, co sobie zażąda głowa. Nie z powodu zawstydzenia, braku trafnych słów czy innych identycznych powodów, lecz z fundamentalnej kwesti, z którą zmagają się tysiące osób, na różnych etapach życia. Zaburzenia mowy, bo nich mowa to uciążliwy i deprymujący życiowo problem, z którym jednak można walczyć. Wszystko jednak zależy od właściwego logopedy.

Ktoś zapyta: co to znaczy „dobry logopeda”? Pytanie bardzo właściwe, ale choć na pozór niewdzięczne, to bardzo łatwo na nie odpowiedzieć. kompetentny logopeda to po prostu życzliwy człowiek. Podobnie, jak mamy porządnych lekarzy, policjantów, urzędników czy polityków (tak, tacy też są!), tak samo można rozważyć specjalistę omawianej profesji. Może to bezsensowne, ktoś nagle dorzuci, a to kwestia też będzie słuszne, gdyż dobrym można być na pokaz…

mowa

Źródło: flickr.com

zgadza się, wszyscy się z tym zgodzą, lecz każdy też przyzna słuszność poglądowi, że to jak silnie znamy danego osobnika nie wynika|bierze się z zasłyszeń czy innych takiego typu praktyk (choć są sfery, w których wyrabiamy sobie twierdzenie o kimś na podstawie tego typu wiadomości, np. o znanym aktorze, z którym zupełnie nie będziemy mieli możliwości prawdziwie podyskutować), ta cała mądrość bierze się z najprostszej, ale jakże niezawodnej skali – spotkań twarzą w twarz (sprawdź).

każdy z nas się zgodzi, że każdy z nas ma coś takiego w sobie, taką pierwotną potrzebę przynależności i oceniania ludzi, że w okoliczności, gdy kogoś poznajemy automatycznie zaliczamy go do jakiejś kręgu.

Wiedz, że możesz odszukać dane na opisywany temat, zatem kliknij w odsyłacz i przeczytaj tu (https://progline.pl/kategoria-produktu/nozyczki-fryzjerskie/degazowki/) wiadomości, które będą Ci konieczne.

I nieważne czy to wyłącznie fundamentalne wrażenie czy po prostu nie uznajemy, iż tak po prostu kogoś odruchowo dopasowujemy – psychologia społeczna w tej materii odpowiada czytelnie, bez wątpliwości: sami wartościujemy i jesteśmy oceniani przez innych. Cały czas. dzień w dzień. To naturalne.

Z tego też względu bez problemu (możemy to nazwać intuicyjnie) potrafimy kogoś dopasować do naszej grupy, nowo poznaną jednostkę, którą może być np.

Jeśli zafrapowała Cię taka tematyka, śmiało sprawdź ten link – to omówienie (http://tort-artystyczny.pl/torty-artystyczne/) na pewno także okaże się dla Ciebie wartościowe!

lekarz, któremu automatycznie ufamy bardziej niż innym. I jeśli ten kontakt twarzą w twarz utwierdzi nas w zapatrywaniu, że tak, to jest odpowiednia jednostka, jest dobra w naszym rozumieniu, to takiej osobie trzeba wierzyć. Idąc tym tropem powinniśmy zaznaczyć, że dobrze ludzie są wszędzie, dlatego nie ma sensu generalizowanie, że powiedzmy logopeda z Warszawy to jakość, a lekarz z małej mieściny zasługuje na brak szacunku.

Więcej na: