Co dobrze wiedzieć o czerwonej herbacie

przez | 9 lipca 2021
Czerwona herbata, chociaż wieloletnio prosperująca w Polsce i Europie od stosunkowo niedawna, teraz znacznie zyskuje na popularności. Rosnąca w Junnan, istnieje w junnańskiej tradycyjnej kuchni od tysiącleci. Jej różne zalety dietetyczne są współcześnie potwierdzone przez wielu naukowców w ciężkich międzynarodowych publikacjach.

Właściwości herbaty

Autor: Eduardo Mueses

Ogrom ludzi zadaje sobie pytanie: czerwona herbata – na co pomaga? Do jej głównie podawanych właściwości powinno się wspomaganie metabolizmu – ma udowodnione łagodne działanie odchudzające, lecz nie jest to jej jedyna zaleta. Herbata czerwona (podobnie jak herbata zielona) posiada znaczną ilość korzystnych antyoksydantów, jakie zapobiegają niebezpiecznemu dla zdrowia stresowi oksydacyjnemu, który ma działanie postarzające. Oprócz tego obniża ilość szkodliwego cholesterolu, ulepsza pamięć, ma też działanie lekko uspokajające.

Z pewnością dobrze wówczas wiedzieć, że są znaczne różnice pomiędzy czerwoną herbatą, a często mylonym z nią rooibosem. Oryginalny aromat , a także barwa czerwonej herbaty (inaczej herbaty pu-erh) jest osiągany dzięki podwójnej fermentacji, dzięki której uwalnia się dużo przystępnych dla ludzi naturalnych substancji chemicznych – dlatego też jest wysoce zazwyczaj zalecana przez dietetyków jak również ludzie znające się na ziołach.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej danych na ten temat? Zatem odsyłam do linka (http://www.welldent.wroclaw.pl/uslugi/ortodoncja/), gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu wiele ciekawych informacji nakreślających ten wątek.

Pyszne herbaty

Autor: Elin Schönfelder
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei rooibos nie tylko całkowicie nie podlega fermentacji, ale , a także nie powinno się do herbat – jest to roślina uprawiana w Afryce, a konkretniej w górach Cedarberg, jakiego liście są suszone , a także cięte na drobne kawałki. Zapach rooibos jak również czerwonej herbaty o wiele się różni – herbata pu-erh ma specyficzną goryczkę, zazwyczaj złagodzoną w Europie za pomocą aromatów – najczęściej cytrusów. Im na dłużej dojrzewa herbata czerwona, tym ma właściwsze własności smakowe , a także prozdrowotne.

Herbata czerwona – na co pomaga? Wysokiej jakości herbata pu-erh posiada pewną ilość teiny, wapnia, białka oraz olejków eterycznych. Jest na pewno zalecana dla ludzi z problemami z otyłością, trawieniem , a także nerkami – ma bowiem właściwości moczopędne, wskazane przy przykładowo leczeniu zapaleń.

W Chinach herbata czerwona jest od stuleci używana jako napar zwalczający skutki zbyt dużego spożycia alkoholu. Owo funkcjonowanie najprawdopodobniej zawdzięcza przyspieszeniu trawienia – szkodliwe substancje wpływające na złe samopoczucie po alkoholu prędzej są usuwane z organizmu.

Bardzo chętnie zaproponujemy Ci podobny tego typu materiał. Jeśli chcesz go zobaczyć, zobacz treść na witrynie, którą znajdziesz tutaj.

Niewątpliwie dobrze wiedzieć, iż posiada mnóstwo innych zastosowań w tradycyjnej orientalnej medycynie. Jednak też europejska medycyna udokumentowała już w nowym tysiącleciu znaczną ilość pozytywnych cech herbaty pu-erh – także dobrze sięgnąć do takich źródeł.