Choroby jamy ustnej

przez | 9 lipca 2021
Higiena jamy ustnej jest niezmiernie istotną partią naszej codziennej toalety. Należy pamiętać o regularnym szorowaniu zębów. Z jednej strony chcemy mieć zdrowe zęby, więc je myjemy, z drugiej natomiast należy wiedzieć o tym, że zbyt mocne ruchy przyczynią się do usunięcia szkliwa, czego konsekwencje możemy bardzo boleśnie odczuć.

Zęby zaatakowane przez bakterie są bardzo poważnym problemem. Mają one wpływ na cały organizm i jego funkcjonowanie. Dla wszystkich jest jasne, że zepsute zęby szpeci wygląd, ale mało kiedy wiemy o tym, że może się to przyczynić do bardzo poważnych innych schorzeń. Często zwyczajny niewłaściwy zgryz przyczynia się już do częstych bólów głowy. Przyczyny złego zgryzu mogą leżeć nawet już we wczesnym dzieciństwie, bezsensowne używanie smoczków, czy karmienie w pozycji leżącej mogą mieć na to duży wpływ. Natomiast bakterie, jakie zadomowią się w zębie, mogą przez krew przedostać się do innych części naszego organizmu. Od czasu do czasu zdarza się, że wywołują one zapalenie stawów, czasami następstwem tego mogą być stałe uszkodzenia. Skutki pokazane na http://www.aurident.pl/protetyka.html.

Kolejnym schorzeniem jest przykładowo zapalenie zatok. Bakterie znajdujące się w zębie mogą bowiem stosunkowo łatwo przedostać się do zatok, zwłaszcza przy leczeniu kanałowym. Toksyny mogą również w łatwy sposób powędrować do serca. Jest to bardzo groźne i przyczynia się do zapalenia mięśnia sercowego. Na ogół uważa się, że choroby gardła są następstwem spożywania zimnych lodów i napojów, jednak w rzeczywistości źródłem tego są także paciorkowce zamieszkujące nasze zęby. Bakterie oprócz tego są zdolne skierować się nawet do nerek i przyczynić się do ich groźnej infekcji. Trzeba więc ciągle czyścić zęby, aby nie tylko były zdrowe, ale żeby też ładnie wyglądały – szczegóły na centrum aurident.

centrum AuridentJ]Poza oczywistymi korzyściami związanymi ze zdrowiem i higieną, częste czyszczenie zębów to także oszczędność pieniędzy. Wizyta u dentysty to niemały wydatek w każdym mieście. Niekiedy ma miejsce, że w niektórych regionach jest drożej, ale ceny tego rodzaju usług są zwykle porównywalne. Gabinet stomatologiczny bierze za standardową wizytę około stu pięćdziesięciu złotych. Jeżeli natomiast dochodzi do poważnych uszkodzeń i należy wyrwać zęba, to implanty mogą kosztować już bardzo dużo pieniędzy. Pamiętajmy więc o zdrowych i czystych zębach, nie tylko dla zdrowia, ale też dla oszczędności.