Chirurgia zaćmy jako jedyna alternatywą dla osób z owym schorzeniem

przez | 9 lipca 2021
Na kataraktę choruje większość osób po 60 roku życia. Schorzenie to wywołuje zamazane spostrzeganie, nieostre barwy, a niekiedy nawet dwojakie widzenie.

Dotychczas nie jest możliwe przeciwdziałanie owej chorobie, ani nie istnieją środki farmakologiczne, które mogłyby ją zastopować.
życie

Autor: JMacPherson
Źródło: http://www.flickr.com
Wyłączną możliwością dla osób z tym schorzeniem jest chirurgia zaćmy. Nowoczesne techniki operacyjne zezwalają na szybkie, bezbolesne i skuteczne leczenie przykrego niedowidzenia spowodowanego przez zaćmę. Operacje laserowe dają szansę pacjentom dotkniętym zaćmą powrót do zwyczajnego działania w ciągu zaledwie jednego dnia. Procedurę tę stosuje się ze względu na precyzję zrealizowania zabiegu, bezpieczeństwo pacjenta i brak efektów pooperacyjnych.
Krem brzozowy z betuliną

Autor: Sylveco
Źródło: Sylveco
Aby zakwalifikować pacjenta do zabiegu, lekarz przeprowadza badanie określające pułap zaawansowania zmętnienia soczewki (rajsoczewek.pl/) na bazie którego pozostaje wybrana odpowiednia procedura leczenia przy użyciu lasera. W czasie zabiegu w sposób bezpieczny i fachowy lekarz wymienia chorą soczewkę implantem w postaci soczewki sztucznej. Wszelki implanty stomatologiczne Kraków zostaje dokładnie i indywidualnie przystosowany do oka danego pacjenta.

Przez parę dni po operacji trzeba się chronić, wskazana jest poza leżąca na boku przeciwnym do operowanej strony. Oko należy zakrapiać zgodnie z zaordynowaniami lekarza. Wysiłek fizyczny po zabiegu katarakty nie jest korzystny.

Unoszenie ciężkich przedmiotów, albo gwałtowne zmiany póz nie służą gojeniu. Należy pamiętać o systematycznych, kontrolnych badaniach u doktora specjalisty.