Boisz się dentysty? Dowiedz się, jak trafić do doświadczonego specjalisty

przez | 9 lipca 2021
Obawa przed dentystą tyczy się sporej grupy osób oraz pomimo pozorów nie tylko najmłodszych. Wielu dorosłych wzdryga się na myśl, iż będą musieli usiąść na fotel dentystyczny, otworzyć buzię oraz poddać się borowaniu bądź co gorsza wyrwaniu zęba, którego nie można już wyleczyć. Jeśli i ciebie przed każdą wizytą przenika ogromny niepokój, powinieneś wyszukać pewnego specjalistę, do którego może nie będziesz chodzić z przyjemnością, lecz z pewnością przestaniesz się bać. Jak to zrobić?

dentysta

Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com
Możesz zacząć od spytania znajomych, który gabinet stomatologiczny wybrali oraz czy są z niego usatysfakcjonowani. Należy przy tym pamiętać, że nie za każdym razem to co dobre dla jednego, będzie odpowiednie dla drugiego, bowiem każdy inne priorytety stawia na pierwszych miejscach. Dla jednych nadrzędna jest higiena wykonywania zabiegów, dla innych opłaty za leczenie, toteż mimo wszystko lepiej jest samodzielnie sprawdzić, który gabinet będzie nam odpowiadać. Najlepiej jest to zrobić w czasie wizyty kontrolnej, kiedy sprawdzimy podejście dentysty do pacjenta, zachowywanie przez niego zasad higienicznych, również podczas rutynowej wizyty, a także ogólny wygląd i zaopatrzenie gabinetu. Powinien być wyekwipowany w profesjonalne sprzęty, umożliwiające wykonać wszystkie potrzebne w ramach leczenia zabiegi, jak też zdjęcia rtg, bez których niekiedy trudno byłoby się obyć. W innym razie będziemy musieli robić je gdzie indziej, marnując czas – gdy wszystko mamy na miejscu, jest to po prostu wygodne. Stomatolog musi proponować szeroki pakiet usług, nie tylko standardowe leczenie, ale także leczenie kanałowe mikroskopowe – doczytaj tutaj. Warto też spytać o możliwości wybielania zębów, wstawiania implantów czy robienia protez.

Oprócz tego dla niektórych istotną kwestią jest odległość gabinetu od domu. Przy raptownym bólu korzystniej jest mieć dentystę tuż za rogiem i wziąć od niego numer komórki, gdy będzie konieczność niespodziewanej wizyty. Na pewno bowiem niejednokrotnie przekonałeś się, jaki ból może sprawić kłopot z zębem oraz chciałbyś tego uniknąć. Dobry stomatolog (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/chirurgia-stomatologiczna/), wyjaśniający wszystkie czynności, jakie wykonuje oraz z pozytywnym podejściem do pacjenta pomoże ci pokonać lęk przed leczeniem zębów oraz w końcu bez stresu lub zbędnych nerwów zadbasz o to, by mieć piękny uśmiech. Gdy już znajdziesz sprawdzonego specjalistę, zapisz do niego całą rodzinę.